×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
2. jūnijs, 2017
Drukāt

Rozā krāsas ģenerālmēģinājums. Latvijas izlase aicina atbalstīt (1)

foto - Ieva Čīka/ LETAfoto - Ieva Čīka/ LETA

Latvijas dāmu basketbola valstsvienība sestdien Rīgā aizvadīs pārbaudes spēli pret Baltkrievijas izlasi, kas komandai būs teju vai ģenerālmēģinājums Eiropas čempionātam Prāgā.

Mūsu izlasē pēdējā piecgadē ienākusi jauna spēlētāju paaudze, taču tā joprojām spēj piesaistīt savus līdzjutējus, kuri sestdien tiek gaidīti “Arēnā Rīga”. Tā būs ikgadējā “Rozā lentītes” spēle, ieeja par ziedojumiem, kas sadarbībā ar ziedot.lv tiks novirzīti smagi slimu vēža pacientu ārstēšanai.

“Lai darītu jebkuru darbu, vajadzīga veselība. Ja tās nav, tad nav nekā. Krūts vēzis ir slimība, ko nepieciešams ātrāk ieraudzīt, diagnosticēt un ārstēt. Reizi gadā aiziet pie ārsta un pārbaudīties nav grūti, un to noteikti vajag izdarīt. Mēs to centīsimies atgādināt. Rozā formas tērpi, gājiens, sabiedrības uzmanība – tas viss šo spēli padara īpašu. Centīsimies iepriecināt ar labu basketbolu,” izlases kapteine Gunta Baško-Melnbārde aicina līdzjutējus sestdienas pēcpusdienā nepalikt mājās.

“Šāda ziedojumu spēle jau kļuvusi par Latvijas izlases firmas zīmi. Svarīgs notikums, kuram gan parasti nesanāk speciāli gatavoties. Toties ir patīkamas emocijas, un varbūt tādēļ iepriekšējās “Rozā lentītes” spēles sanākušas labas. Ceru, ka tā būs arī šoreiz. Gribam uzvarēt!” spriež Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

 

Varam pārsteigt

“Ļoti patika pēdējais turnīrs Čehijā. Nebija slikti arī pirms tam, taču Karlovi Varos atradām īsto komandas garu un saliedētību. Tas ir svarīgākais. Redzu, ka visām meitenēm deg acis, visas grib sevi pierādīt un cīnīties par Latviju,” kapteine raksturo komandas pašreizējo noskaņojumu. “LA” jau ziņoja, ka Latvijas izlase Karlovi Varos uzvarēja mājinieces čehietes (69:65) un Ķīnas basketbolistes (81:68), bet zaudēja Eiropas čempionēm serbietēm (61:69).

Ikdienas darbā viss notiek kā dzīvē – varbūt rīta treniņā kādai vēl nāk miegs, ne viss tiek uztverts ar smaidu, arī pārbaudes spēlēs gadījās pa neveiksmei. “Katra spēle parāda medaļas abas puses – labo un slikto. Skatāmies video, labojam kļūdas. Man ļoti patīk tas basketbols, kādu Latvijas izlase spēlēs šajā Eiropas čempionātā. Agresīvs, ar ātru pāreju uzbrukumā. Mēs varam pārsteigt,” cer Gunta.

 

Pieredze jādod tālāk

Pirms sešiem gadiem Baško-Melnbārde pēc Eiropas čempionāta pēdējās spēles Lodzā neslēpa asaras un tobrīd pielika punktu karjerai izlasē. Tagad kapteine, kura Eiropas čempionātā debitēja 1999. gadā, ir atgriezusies. Var teikt – izgājusi cauri divām spēlētāju paaudzēm un tagad savu pieredzi atdod trešajai. “Lielu daļu meiteņu nemaz nepazinu, ar viņām kopā nebiju spēlējusi. Daudzas bijušas vai tagad mācās Amerikā. Var manīt, ka, esot prom no mammām, vairāk pieaugušas. No ASV basketbola un dzīves veida pamanāmākais ir cīnīties, cīnīties un vēlreiz cīnīties. Laba attieksme pret darbu,” par pašreizējo komandu saka kapteine.

Eiropas čempionātā Baško-Melnbārde vispirms cer uz labu komandas spēli. Ja tā būs, augsta vieta atnāks pati par sevi. “Pirmais, ko gribu novēlēt, – labu veselību. Sev un visām komandas meitenēm. Gandarījums nāks tad, ja būsim vienotas, ar labu atmosfēru un kā komanda izdarīsim visu. Vēlos dot savu pieredzi, palīdzēt pārējām izcīnīt uzvaras. Protams, varu teikt – gribu zelta medaļu! Kurš to negrib? Taču jāsaprot, ka pats svarīgākais ir dzīvot tikai nākamajai spēlei. Tā būs pati svarīgākā, un, tikai to uzvarot, varēsim iet tālāk.”

 

Optimālā sastāvā

Latvijas izlases treneriem prātā jau ir tas ducis, kas dosies uz Eiropas čempionātu, taču dažādu apsvērumu dēļ publiskots tiks vēlāk. Gaidāmās divas spēles pret baltkrievietēm (pirmā no tām bez skatītāju klātbūtnes) būs kā ģenerālmēģinājums, jo uz pēdējo pārbaudes turnīru Stambulā nedēļu vēlāk komanda dosies bez dažām pamatsastāva basketbolistēm.

“Treniņos izdarīts ļoti daudz, un tagad tas sāk parādīties arī laukumā. Svarīgākie uzdevumi tiek izpildīti precīzāk. Šonedēļ apgūstam ko jaunu, lai gan lielākā informācijas bagāža meitenēm tika pirmajā nedēļā. Priecē, ka viņas sāk sadzirdēt, ko sakām, zīmējam un rādām. Ar galvām viss kārtībā. Piemēram, Karlovi Varos mēģinājām, kā izspēlēt trenera planšetē iezīmētu sadarbību. Vēl pieslīpēsimies, bet pēdējā nedēļā gatavosimies konkrēti pirmajai spēlei pret Krievijas izlasi,” Mārtiņš Zībarts uzskata, ka darbs rit pēc grafika un nebija jāveic lielas atkāpes no sākotnējā plāna.

Treneru komanda pamazām vāc informāciju par pretiniecēm. “Ir videoieraksti, tomēr līdz šim vairāk uzmanību pievēršam savai spēlei. Pretinieču spēles aprises tikai tagad kļūst saprotamākas. Melnkalnes basketbolistēm šonedēļ būs pirmais nopietnais pārbaudes turnīrs. Beļģijas izlasi papildinās slavenā centra spēlētāja Voutersa. Krievijas izlases dāmas man labi zināmas, tagad tikai jāsaprot, kā viņas izmantos un kādi būs spēles akcenti. Arī mums pārbaudes spēlēs bija problēmas, kuras esam centušies novērst. Piemēram, ātrā basketbolā neizbēgamo kļūdu skaitu jācenšas samazināt līdz minimumam,” spriež treneris.

Sestdien “Rozā lentītes” spēli ievadīs gājiens no Brīvības pieminekļa uz “Arēnu Rīga”, kur Latvijas un Baltkrievijas basketbolistes pēc pirmās strīdus bumbas lēks pulksten 17.

 

KOMANDA. BASKETBOLS

LATVIJAS IZLASES KANDIDĀTES

Elīna Babkina (“Hola”, Spānija), Ilze Jākobsone (“Vega 1″/”Liepāja”), Ieva Krastiņa un Gunta Baško-Melnbārde (“TTT Rīga”), Kate Krēsliņa (Fordhemas Universitāte, NCAA), Kitija Laksa (Dienvidfloridas Universitāte, NCAA), Dita Rozenberga (“Belfius”, Beļģija), Paula Strautmane (Kvīnpīkas Universitāte, NCAA), Anete Šteinberga (“Castors”, Beļģija), Aija Putniņa (“Stambulas Universitāte”, Turcija), Kristīne Vītola (“Galatasaray”, Turcija), Līga Vente (“D’aste”, Itālija), Aija Brumermane (“Dunkerque Malo”, Francija).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+