×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Rozā grauzēji grauž siles! (3)

Foto - Sergejs AkuratersFoto - Sergejs Akuraters

“Kāpēc sivēni grauž siles? Vai tā viņi asina zobus?”
 A. Dzene Dobeles novadā

Biotehnoloģijas un veterinārmedicīnas zinātniskā institūta “Sigra” Veterinārmedicīnas nodaļas asistente Daina Ikauniece saka, ka visbiežāk to izraisa minerālvielu un mikroelementu (piemēram, vara, kobalta, mangāna) maiņas traucējumi. Tātad dzīvnieku barībā ir šo elementu trūkums vai pārbagātība. Šīs problēmas novērst palīdzēs cūkām izēdināmo barības līdzekļu sabalansēšana, to sastāva izvērtēšana un minerālpiedevu izvēle. Jāņem vērā arī šķirnes īpatnības (ātraudzīgās cūkas parasti ir prasīgākas arī minerālvielu ziņā). Izmantot tikai speciālo kombinēto barību ir dārgi, taču veterinārajās aptiekās nopērkamas minerālpiedevas (piemēram, Biotan Z, Calwet, Vitaplastin un citas) dažādu vecuma grupu dzīvniekiem. Devas norādītas uz iepakojuma.

Vispirms gan sivēnus vajag attārpot. Saimniekam laikus jākonsultējas ar veterinārārstu, kurš palīdzēs izvēlēties optimālāko attārpošanas veidu un līdzekļus. Nelielos cūku ganāmpulkos galvenokārt izplatīta askaridoze (cērmju invāzija), visstiprāk cieš 2 – 6 mēnešus veci sivēni. Parasti pārdošanā ir mēnesi vai divus veci. Ja audzētājs, no kura sivēnus iegādājāties, bijis godprātīgs un tos attārpojis, ir mazāk riska, ka ruksīši invadēti ar cērmēm.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Grauž silkes tāpēc, ka no tās “barības” ko dod cūciņām nemitīgi ir pļutka. Ja Jums dotu katru mīļu dienu kombinēto barību un no tās Jums būtu jāpļūta, vai tad Jūs arī negrauztu siles? Grauztu un ne tikai siles!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+