×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Rozenbergs: Cēsis būtu gatavas uzņemties galvaspilsētas funkciju (12)

Cesupils

Simboliskā nozīmē Cēsis ir gatavas kļūt par galvaspilsētu un pārņemt daļu galvaspilsētas funkciju, jo vēsturiskais fons tam pilsētā ir pietiekams, sacīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V).

“Protams, ka tas ir mazliet simboliski, bet Cēsis vienmēr vēsturiski ir bijusi vadošā pilsēta Latvijā. Livonijas laikos vairākus gadsimtus Cēsis bija Livonijas centrs, pirmajās brīvības cīņās 1919.gadā Cēsīm bija izšķirošā loma, uz dažām dienām tā pat bija Latvijas galvaspilsēta, te bija pirmā Tautas frontes nodaļa ārpus Rīgas un tā tālāk,” saka Rozenbergs, norādot, ka Cēsīm vienmēr tautai izšķirošos mirkļos ir bijusi zīmīga loma un tās bijušas kā pagrieziena punkts vēsturē.

“Šajā gadījumā tā ir mana provokācija par Cēsīm, kas vēlētos un būtu lepna uzņemties Latvijas galvaspilsētas lomu. Simboliskā nozīmē mēs esam gatavi kļūt par galvaspilsētu. Kāpēc gan ne? Kāpēc Cēsīs nevarētu būt prezidenta institūcija, Kultūras ministrija vai izglītības ministrija?” savu nostāju pauda Rozenbergs.

Cēsu mērs kā piemēru minēja Tartu pilsētu, kur atrodas Igaunijas izglītības ministrija. “Tas viss ir iespējams, jo mobilitāte Latvijā ātri vien uzlabosies. [..] Cēsis gan vēsturiski, gan patriotiski, gan visādā citādā nozīmē, gan no reģionālās attīstības viedokļa varētu būt Latvijas galvaspilsēta,” ir pārliecināts Cēsu mērs.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Cēsis ir tukšas, grib aizpildīt ar “nomenklatūru”. “Labs” attīstības plāns. Gan jau kāds no Vienotības privatizēs…

 2. kāpēc gan nē? Rīga ir kļuvusi par zaņķi, jo nekas labs no tās pamattautai nespīd…

 3. Ministrijas varētu arī palikt Rīgā. “Reņģu ēdāji” tās neapmeklē. Veselības aprūpes iestādres gan vajadzētu aizvākt uz turieni, kur to pakalpojumi ir pieejami visie iedzīvotājiem.

 4. Pilnīgi piekrītu!
  Cēsis par galvaspilsētu!!

 5. Priekš manis latvieša Riga vairs nav Latvijas galvaspilsēta, priekš manis tā ir Ušakova vadītā Krievijas guberņa. Pat es zemgalietis patreizējā situācijā vairāk atzīstu, ka latviešiem Latvijā jāmaina galvaspilsēta un par cik Vidzemē ir vairāk pilsoņu nekā Rīgā un tur sevi cienoši latvieši pārsvarā, tad es tiešām patreiz par Latvijas galvaspilsētu vairāk atzīstu Cēsis nekā Rīgu.

 6. Katrā ziņā Rīga šajās pšvaldību vēlēšanās pierādīja, ka tā nav tiesīga saukties par Latvijas galvaspilsētu,tā pievīla latviešu nāciju, paldies visiem tiem rīdziniekiem, kas pašvaldību vēlēšanās nenobalsoja par SC jeb Amerika Ušakova bandu, kas nosķir Rīgu no Latvijas pārējiem iedzīvotājiem, mums ārpus Rīgas esošiem nekas cits neatliek, kā dibināt savu Latvijas gavaspilsētu un kāpēc gan tās nevarētu būt Vidzemes Cēsis, jo Vidzeme nav pievīlusi savu latviešu naciju un pateicoties Vidzemei Rīgas antilaviskie vēlētāji tiek pārbalsoti un latviešu nāciju nīdošais SC, pie varas saeimā netiek.

 7. Cienījamie Partijnieki, Prokurori, Tiesneši, SABisti, Deputāti,MK-koalicionisti, pilsoņi tādos tempos nevar pat uz kapiem virzīties. 25. septembrī pirmo reizi PSL parādījās ziņa par ŪŠrīgas satanisko plānu. Praktiski tas bija plāns par moskovītas valdības veidošanu un SC +50% vēlētāju balsis nākošajās Saima vēlēšanās. Tas bija plānots, pēc sen izstrādātas metodoloģijas – Ādolfa Aloizoviča 1933. gada “vēlēts” Valsts apvērsums Vācijā. Pagāja vairāk kā divas nedēļas un desmitiem un simtiem tūkstošbalsīgiem Latvija Pilsoņu protestiem līdz sakāt mosties. Tas ir par vēlu. Tā nevar. Jārīkojas ātri un operatīvi. (UŠrīga jau paguvis ieviest un dala Rīgas Vergu-VasaļKartes.)Tas jāpartrauc jau šodien. Tām jāuzliek moratorijs, un tad vēlāk mierīgi, bet operatīvi jasagatavo likums, kas aizliegs fašistoīdus apvērsumus LR. To nevar atlikt uz ziemas brīvdienām, vai Adveta laiku. Uz priekšu Latvijas Dēli!
  Mums jāsteidzas, pirms Bērziņš to UŠrīgas plānu nav Svētījis. Vecais Hindenburgs pats atkāpās un pilnvaras nodeva Adilfam Aloizovičam Hitlera kungam… aši, aši, pie darba…, mācīsimies no SVEŠĀM kļūdām. Pie darba, Kungi!
  Tad vēl, padomājiet, kas notiek. Rīga dienā var izsniegt vien 1000 karšu, bet līdz gada beigām vien 53 darba dienas. Vai iedomājieties haosu, kas izcelsies, ja 800 000 cilvēku pilsētā vien 53 000 būs paguvuši izņemt Rīdzinieku-Verg-Vasa ļu apliecības. Sāksies pilsoņu karš. To Ušakovs arī provocē un Putins dzenā tankus un aviāciju Baltkrievijā. Apturiet nejēdzību! Nost ar ŪŠrīgas kliķi! Latvijai Brīvību!

 8. Padomājiet vien ko UŠrīga grib? Viņiem neinteresē cilvēku nauda – vieniem iedos, citiem atņems. Kāpēc tad tāds aparteīds? Skaidra lieta – krievi visi un vienmēr balso par SC (ar rubikiem, kabanoviem utt. ieskaitot). Tās ir SC balsis. Latviešos ir 10 % maskovīti. Tās SC balsis. Tas būs tik 3.. %= par maz. Jāsašķeļ latviešu vēletāji. Tādēļ brīvbiļetes vecajiem(tie pateicīgi), Jāņi Komjaunatnes krastmalā, piecreiz gadā Salūts un Ostas, un Rīgas, un Burinieku svētki ar alu, un desiņām. Forši taču. (tik aizmirstam, kas to visu maksā – rīdzinieki un visa Latvija – Mēs.)”Mūsu Nīls mūs mīl, mēs viņu arī…” un kaķi un sieva krieviete, bet brūte latviete – internacionālists – Forši. Tās ir vēl 10% balsu SC. Vajag vēl… tad taisīsim lielo “Trambajbiļešu revolūciju”. Horošo? Očeņ geņiaļno.
  Mēs –Latvijaa nedrīkstam to pieļaut. Cīnīsimies par BRĪVU LATVIJU!
  Ir jāpieprasa no RD zemes nomu no visiem Transporta Tranzīta veidiem – ceļi, dzelzceļi, gāzes, naftas, elektrības līnijām un cauruļvadiem, kas atrodas uz BrīvLatvijas zemes.. Jāpārtrauc, vai jāapliek “ar adekvātu nodokli” visa veida Rīgas enegoapgāde. Pārtraukt Rīgā registrēta autotransporta kustību BrīvLatvijas teritorijā bez speciāla nodokļa, kas desmitkārt kompensēs BrīvLatvijas zaudējumus no UŠsistēmas ieviešanas Rīgas transportā. Cīnīsimies pret Rīgas Domes “viduslaiku barbarismiem”!
  SC aprēķins primitīvs – visas Latvijas krievi + visas Rīgas latvieši = lielākā Latvijas pilsoņu daļa. Primitīvi. Brutāli. KaGeBiski. Nepieļausim Latvijas Valsts iznīcināšanu! Visi uz BARIKĀDĒM!

 9. Apturiet neprātu. Izbeidziet saņemt Dzimtcilvēka-Ve rgu kartes! Cilvēki, kurā pasaules pilsētā eksistē iedzīvotaju kartes? Tās neeksistēja pat PSRS. Apstājaties KrievLatvijas partijas un UŠrīgas kriminālās intrigas! Brīvību Latvijai! Visi uz Barikādēm!
  UŠrīģai nevajag naudu, viņam interesē kāds daudz “saldāks kumosiņš” – Latvijas Valsts, Latvijas Brīvība. UŠrīga jau ved sarunas par Siguldas pievienošanas UŠrīgas paktam. Ja tad 100 km rādiusā viņš visiem atlaidīs pašpasludināto “provinces soda tarifu” labais, pateicīgais Latvietis balsos par viņu. Ja kāds grib nogalināt tavu bērnu, un vēlāk paziņo, ka varam jau sarunāt, tas bija tik joks… neesmu jau slepkava… Katrs “normals cilvēks ” viņu mīlēs un būs pateicīgs līdz mūža novakaram… Prasta, primitīva, precīza un iedarbīga šantāža. Brīvību Latvijai
  Ja Latvija 100 km ap Rīgu nobalsos par UŠrīgu – SC dabūs parlamentā visus 75% un tas ir Konstitucionāla is vairākums. Vai to drīkstam pieļaut? Nost ar UŠrīgas kliķi!
  Lauku tante – pensionāre balso par “bāleliņu” un beidzamo reizi bija Rīgā brežņeva laikā. To Nilam nevajag. Kādēļ “lieliskajam saimniekam” nevajag Rīdzinieku naudu? Kāpēc viņš grib tiem vairāk iedot nekā lauciniekiem un tūristiem atņemt? Viņš atņems visiem, kas tik vai tā par viņu nebalsos – Latvijas Zemnieka un Provinces latviska Patriota un atdos uzSalutotajam Rīdziniekam un pieRīdziniekiem . Tie gan – “Ak, mūsu prieks un saule … Nilucītis…” Tas viss par manu un Tavu naudu. Tas saucas Politdemagoģija – Balsu reiderisms – krievFašistu apvērsums.
  Apturiet neprātu. Izbeidziet saņemt Dzimtcilvēka-Ve rga kartes! Cilvēki, kurā pasaules pilsētā eksistē iedzīvotaju kartes? Tās neeksistēja pat PSRS. Apstājaties KrievLatvijas partijas un UŠrīgas kriminālās intrigas! Brīvību Latvijai! Visi uz Barikādēm!
  Nepieļausim to. Brīvību Latvijai!
  UŠrīga labi sarēķinājis. Viņš apzags tos, kas par viņu nekad nav balsojuši un nebalsos. Pārējiem – svētki, balagāns, karuseļi…
  Jāceļas kaujai, kas nebūs pēdējā… Latvija un tās BRĪVĪBA ir tā vērta.
  Nepieļausim Sātaniskās formulas realizāciju-
  Latvijas krievi+ Rīgas iedzīvotāji(viņ i grib lai vēl arī 200 000 pieRīgas ļaudis reģistrējas Rīgā) = + 50% Latvijas Seimā = maskavas valdība Latvijā.
  Nepieļausim to! Visi uz BARIKĀDĒM! Aizstāvēsim Brīvo Latviju

 10. Lieliski! Pilnīgi piekrītu. Lai pensionāri samet priekš Rinkeviča un Čalovska. Kas negribēs maksāt abiem kungiem pa 100 Ls katram – liksim cietumā par pilsoņa pienākumu nepildīšanu. Visiem Latvijas patriotiem – pāķiem – nožēlojamajiem provinciāļiem uzliksim “UŠrīgas provinces nodokli”, lai to atceļot “kretīni” baslo par labo UŠrīgu. UŠrīgu par premjeru, Šķēli par prezidentu, Kalvīti par virsprokuroru, Ādamsonu par maizīti… jauka dzīve latvijā. Demakovu par aizsardzības ministri, Žagaru par Liepājas Metalurga Koksētavas Direktoru un KrievtKultūras ministru, Dombrovski uz ANO, Āboltiņu Maskavu par vēstnieci. Lai Vēsta un saka “Paldies” no rīta, pusdienā un vakarā. Šleseri liksim par 40-gadīgu sieviešu « iekšu speciālistu » un veselības ministeri. Vanagu uz Romu par Pāvestu. Komponizētaju Pūci par Latviešu Nīdēju akreditēsim Eiropas savienībā. Forši ! DĪvāns vada LTF un pieņem apsveikumus un apbalvojumus, kas pienākas visiem Latvijas pilsoņiem – Lat. Apbalv. Pieņēmējs Eirāzijā. Lieliski.

 11. Apsveicu. Rīga gatavojas iegūt brīvpilsētas statusu un izstāties ne tikai no pašvaldību savienības, bet arī Latvijas. BrīvLatviešiem uz ceļiem jāierīko kontrolpunkti, lai neielaistu Rīgā zemniekus un visas BrīvLatvijas ražoto pārtiku. Steidzami Jāpārtrauc Rīgas Radio un televīzijas pārraidi BrīvLatvijas provinču teritorijā. Rīga jāizslēdz no Eiropas Savienības un NATO. Ūdens, gāzes un elektrības padeve caur BrīvLatvijas provinces zemēm uz Rīgu jāpārtrauc. No Rīgas – Mārupes lidostas aizliegt lidot Rīgas iedzīvotājiem, Pārtraukt Rīgas iedzīvotāju un kravu dzelzceļa pārvadājumus pa Brīvās Latvijas teritoriju. Aizliegt Rīgas kuģiem iebraukt BrīvLatvijas ostās. Pārtraukt starppilsētu autobusu satiksmi no un caur Rīgu. Par Latvijas poliGalvaspilsētu izvēlēt Jelgavu, Liepāju, Kuldīgu, Daugavpili, Ventspili Valmieru, Rugājus un pārējos novadu centrus.. Nekavējoties. Prezidenta rezidenci pārcelt uz Rundāli, MK uz Jelgavas pili. Saeima var turpināt rezidēt Rīgas Bruņinieku Namā un tiek nodota Rīgas Brīvostas pakļautībā. Vai nepietiks?
  Bērziņkungs ANO sveiks Rīgas neatkarību, Dombrovskis solās, ja atdalīšanās pēc Krievijas likumdošanas būs leģitīma, sirsnīgi apsveikt to. Paldies. Tik neēdušie bērni, blakus istabā, brēc…
  Pirms gada, kad vēlējām mums teica, ka sabiedriskais transports būs par velti. Kas noticis? UŠrīga cerēja, ka viņu neievēlēs? Ievēlēja. Naudiņa nozagta. Un tagad?
  Ir jāprotestē, ir jāiziet ielās, ir jābloķē ar zemnieku “smago tehniku” RD krievFašistu kliķi. Ir “jāiet uz barikādēm”, ja sēdēsim Latvija atkal nebūs brīva. Šis ir jautājums, kas svarīgāks par “valodas referendumu”, tas ir jautājums- referendums par Latvijas eksistenci. Attopieties Latvijas Vīri un Sievas.
  VISI UZ BARIKĀDĒM!!!!!! !!!!

 12. VAhabīts Latvijā. Atbildēt

  Novērtējot patreizējo situāciju Latvijā, kad Rīga praktiski, kā LAtvijas galvaspilsēta ir jau zaudēta, tad saeimā vajadzētu saņemt drosmi un pārcelt Latvijas galvaspilsētu uz Cēsīm. Ja ne visu, tad vairākas ministrijas gan. Tieši tās ministrijas, kas saistītas ar latviešu tautas kultūras, valodas uzraudzību un attīstību. Lai tuvumā nebūtu šie krieviskie, interfrontiskie spēki. KAs attiecas uz Rīgas pašvaldību, pieņemt atsevišķu likumu, kas ierobežotu SC visatļautību un naidīgumu pret visu, kas ir latvisks LAtvijā. Gribu atgādināt SC un Rīgas domei, ka jums nav nekādu tiesību latviešiem ierobežot izpausties, gan skolās, gan bērnudārzos. Mācības Latvijā tikai valsts valodā. Un tas ir punkts!

Draugiem Facebook Twitter Google+