×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Rozenbergs: Cēsīs jāveido vide, kur jaunieši sev radītu darba vietas

Foto: LETAFoto: LETA

Cēsīs ir jāveido tāda vide, kur jaunieši paši sev gribētu un spētu radīt darba vietas, sacīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V).

“Atvērtu kafejnīcu, mākslas salonu, kādu nišas produktu ražotni vai ko citu. Tā, man šķiet, ir izglītības sistēmas prioritāte, tā ir mūsu pilsētas prioritāte – radīt vidi, kur ir laba komunikācija, inkubators, finansiāls atbalsts un līdzīga veida stimuli,” atzina Rozenbergs.

Viņš pauda pārliecību, ka Cēsis ir “izcila dzīvesvieta” ar tīru vidi, kompaktumu, kultūru, kā arī izglītības un sporta iespējām, taču tam visam papildus nepieciešams arī atrast darbu.

Pēc Rozenberga teiktā, septembra beigās Cēsīs bijusi 61 darba vakance. Uzņēmumā “Cēsu alus” bijušas trīs vakances, uzziņu dienestā “1188” – divas vakances, lielveikalā “Maxima” – 11 vakances, arī būvniecībā, ražošanā un citur. “Tātad, darbs ir, bet nav, kas strādā. Jaunieši negrib strādāt rūpniecībā, jo tas nav prestiži, – ienākumi varbūt nav tik lieli, kā viņi vēlētos,” atzina Cēsu mērs, piebilstot, ka tādēļ ir jāpalīdz veidot darba vietas, kas būtu pieņemamas potenciālajam darbaspēkam.

Viena no iespējām ir uzņēmējdarbības atbalsta konkursi, piemēram, “brigāde.lv”, kas Cēsīs tika rīkots šajā pavasarī, pastāstīja Rozenbergs. Uzņēmējdarbības atbalstu ieguva četras jaunas ģimenes. “Viena ienāca Cēsīs no Rīgas, vietējo cēsnieku ģimene paši uztaisīja sev darba vietas – atvēra mākslas salonu, pēc tam kafejnīca “Zaļā zālē” par šo finansējumu nopirka apskaņošanas iekārtu, un praktiski visu vasaru notika pasākumi, kas izskanēja gandrīz visas Latvijas mērogā.”

Cēsu mērs atklāja, ka lielas cerības tiek liktas arī uz arodskolu novadā ar uzstādījumu, ka arodskolai vajadzētu būt vietai, kur galdnieki, elektriķi, metālapstrādes cilvēki pēc skolas absolvēšanas vai vēl mācību laikā paši varētu veidot savus uzņēmumus un palikt Cēsīs, atzina Rozenbergs.

Tāpat tuvākajā laikā Cēsīs plāno ienākt arvien jauni uzņēmumi. “Tikko Rīgas ielā atvērās jauna picērija, drīzumā Cēsīs plāno atvērt vēl vienu restorānu, ir arī vairāki interesenti par augstas klases viesnīcu atvēršanu pilsētā. Pašvaldība drīzumā sludinās kafejnīcu telpu nomu jaunajā koncertzālē, Pils parkā un, iespējams, arī Jaunajā pilī. Es domāju, ka tā “sniega bumba veļas”,” ir pārliecināts mērs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+