×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
20. jūnijs, 2017
Drukāt

Rozenbergs Rīgā pēc četriem gadiem? (12)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīze” pēc pašvaldību vēlēšanām devās uz Cēsīm, kur novada mērs Jānis Rozenbergs guva vienu no pārliecinošākajām uzvarām valstī, saņemot 67% cēsnieku balsu. Izjautāju viņu ne tikai par municipālpolitiku. Jānis Rozenbergs ir “Vienotības” domes priekšsēdētājs, un, lai gan partijas parādītos rezultātus 3. jūnijā nevar saukt par traģiskiem, izskan runas, ka “Vienotībai” jālemj par nākotni, jāsauc kongress, jāvirza pārmaiņas un līderi. Nav noslēpums, ka Rozenbergam ir autoritāte un ka nav maz biedru, kuri vēlas viņu redzēt kā nākamo partijas vadītāju.

Jāapsveic ar panākumiem vēlēšanās, jūs tuvojaties skaitļiem, kad tiksiet ievēlēts ar 99% iedzīvotāju atbalstu!

J. Rozenbergs: No vienas puses, ir gandarījums par daudziem atbalstītājiem, bet arī papildu atbildības sajūta par tik nozīmīgu cēsnieku dotu mandātu.

Kas cilvēkiem šķita svarīgākais pirms vēlēšanām?

Kampaņa bija interesanta ar aizvien lielāku sociālo tīklu lomu priekšvēlēšanu gaisotnē. Tāpēc likām priekšā savus kandidātus un mūsu prioritātes, aicinot vēlētājus izteikties, ko viņi domā. Bija epizodes, kad vairākas stundas tiešsaistē sarakstījos, skaidroju. No cilvēku domām “nāk ārā” – neapstrīdamais fakts, ka siltumtarifs Cēsīs ir starp augstākajiem valstī, ka jārada darbavietas, jālikvidē pirmsskolas izglītības rindas. Tas prasa diezgan ātrus risinājumus. Ceturtais ir mājokļa jautājums. Cēsis būtu interesanta vieta, kur dzīvot ģimenēm ar bērniem, arī tiem, kas atgriežas no emigrācijas, bet grūti atrast mājas, dzīvokļus. Gribam iekustināt privāto sektoru, bet vērienīgi būvnieki saka, ka ienesīgi būvēt mājokļus 40 km rādiusā ap Rīgu, kur cilvēks var izbraukāt uz darbu. Cēsis, Valmiera šķiet drusku par tālu. Jau iepriekšējā sasaukumā būtisks darbs bija panākt vilcienu – ekspresi, kas līdz galvaspilsētai aizved 1 h 23 min. Tur ir rezerve “nokost” vēl 20 minūtes, un tad tas paliek interesanti cilvēkiem, kam māja Cēsīs, bet darbu viņi meklētu Rīgā. Arī radošo industriju pārstāvjiem, kuri dod priekšroku dzīvot mazpilsētā un pārsvarā strādāt attālināti. Tā jau notiek, kad darbs ar datoru dārzā zem ābeles, pildot Rīgas uzņēmuma pasūtījumu.

Kā uz zemēm atbalsojās valdības aizsāktās nodokļu, veselības, izglītības reformas? Vai šī tematika bija svarīga tiem, kas vēlēja vietvaras?

Par nodokļu reformu vietējie daudz nespriež, jo vēl par daudz neskaidrību, izņemot Cēsu uzņēmēju klubu, kas aktīvi iesaistās un dod savus priekšlikumus. Izglītībā reforma Cēsu novadā ir īstenota, un tas nav sāpīgākais. Par veselību cilvēki gan bija sakreņķējušies. Mūsu slimnīca aiz Ogres ir otra lielākā lokālā slimnīca. “Nelaime” ir, ka esam pārāk tuvu Valmierai ar reģionālo slimnīcu un ir uzstādījums, ka šādai iestādei jānodrošina klientu apkalpošana stundas brauciena attālumā. Bet ir “laime”, ka Cēsu klīnika ir pārāk liela, un, aizverot slimnīcu, īsti nav kur visus pacientus absorbēt. Ņemot vērā Veselības ministrijas normatīvus, ar Vidzemes pašvaldībām sagatavojām pilotprojektu, kā nākotnē varētu izskatīties medicīniskās palīdzības sniegšana reģionā. Mūsu redzējumā Cēsu slimnīca paliek kā pilna apjoma pakalpojumu sniedzēja. Priekšā ir sarunu raunds 
ar Valmieru – iespējams, katra slimnīca tomēr uzņemas zināmu specializāciju.

Vai tiešām Cēsīs plānoja slēgt slimnīcu?

Skarbākajos Pasaules bankas scenārijos ieteica pārveidot par poliklīniku, kas vaļā no 8 līdz 20 un kur šai laikā var ko salāpīt, apārstēt, bet, kad 23 vakarā iecērt rokā, tad ved uz Valmieru.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Jūs NAIVI cerat, ka ”Vienotība” mainīsies???? NĒ, NEMAINĪSIES! Tad jau būtu mainījies kaut vai uz šīm pašvaldību vēlēšanām, jo laiks bija pietiekoši! LA komentāros ĻOTI DAUDZ ticis teikts par ”Vienotības” KURLUMU, AKLUMU, valsts KOPAINAS NEREDZĒŠANU, par VIENALDZĪBU PRET SAVIEM ĻAUDĪM un valsts stagnēšanu. Varu arī MIERĪGI ATDEVA ZZS! TĀ KĀ VISS ŠTOKOS PĒC VIŅU DOMĀM! VECIE PARTIJAS KADRI TURAS PIE SAVIEM KRĒSLIEM AR VISĀM ČETRĀM! Tikai NEDOMĀJIET, ka viņi Jums ATĻAUS vadīt partiju un SAIMNIEKOT pēc Jūsu ieskatiem kā tas bija Cēsīs!? Viņi ”NOSPĀRDĪS” JŪS KĀ MAZO EZĪTI!!! VIŅI SAGANDĒS JŪSU DZĪVI!!! VIŅIEM NEKAS NAV SVĒTS!!!

 2. Es gan nezinu,ka Vienotība būtu kautko nozagusi. Tas,ka atsevišķi vad;itāji bija augstprātīgi,tas gan tā bija. Bet tas fakts,ka daudzi gribēja Vienotību novākt; arī ir tiesa. Tāpēc izplata visādas tenkas. Un ļautiņi visam notic.
  Es noteiti nākošajās vēlēšanās balsošu par Vienotību. Tur tagad pie vadības nāk jauni cilvēki un tie ir jāatbalsta. Cik ilgi tad balsosim par tiem vecajiem funkcionāriem.?

 3. Žēl ,ka viņš vairs nav Cēsu mērs ,bija godīgs ,”Vienotībā” ir daudz slikti politiķi, kas domā tikai par sevi,es domāju nevajadzēja uzņemties šo amatu viņam.

 4. Kāpēc Cēsīs var, bet, piemēram, Limbažos nevar? Vakar braucu pa Limbažiem. Pat pie Latvijas katastrofālā ceļu stāvokļa, nevarēju iedomāties, kādā stāvoklī var būt VISAS ielas arī centrālās. Nez vai Limbažos vadība tika nomainīta?

 5. Tādas uzlecošaas zvaigznes politikā kā Rozenbergs un Bordāns momentā saņemtu sabiedrības atbalstu, ja kā lozungus izvirzītu pārbliedušā administratīvā kolosa samazzināšanu proporcionāli iedzīvotāju skaita dinamikai, tas ir : Saeimu un ministrijas par 25 %, citus departamentus un nezināmos ad. kolosus tāpat

 6. Galvenais rādītājs, kāpēc par Rozenbergu cilveki balso- viņa darbi- reāla attieksme pret Cēsīm, iedzīvotājiem un lietām kas tiek sakārtotas un attīstītas. Pamatīgums saknēs un stabilitate! Ceru kadreiz atgriezties Cēsīs pavisam! Priecašos, ja nākotnē Tozenberga kungs būs Rīgas mērs- būs sakārtota arī mūsu galvaspilsēta! Lai veicas!

 7. Vai ir cerības, ka Rozenbergs izvilks pussprāgušo Vienotību? Jāņem taču vērā, ka tieši vairāki paši galvenie vienotībnieki tur ir kā dzirnakmens kaklā, novilks līdzi dzelmē arī Rozenbergu.

 8. Cilvēki ir piekusuši no tukšiem solījumiem, no bezkaunīgas vienaldzības, no elementāras cieņas trūkuma un ir priecīgi ieraudzīt cilvēku, kuram rūp sava pilsēta, savi ļaudis…Šiem cilvēkiem ir vienalga, kāda partija.

 9. sociāli atstumtais Atbildēt

  … tik maziņš un jau tik samaitāts ; patiešām kā viens jauns cilvēks spēj sapīties ar LR noziedzniekiem ?
  jau tas vien , ka ,, cēsnieki ,, varētu ,, masveidā ,, nobalsot par Vienotību ir pārliecinošs apstāklis , ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti – tāpat kā Rīgā ; tikai nedomājiet , ka maipulētais Cimdara kantoris kaut ko darīs !
  Un tā neototalitārisms braši ,, soļo ,, uz priekšu !
  Viss iet pēc plāna ! FINKA pareģojums NAV atcelts !
  Tikai vēlāk nagaudojiet , ka nezinājāt , vai netikāt brīdināti !

 10. normāls kekss, pilsētu mīl. Būtu labi ja mazāk par Vienotību uztrauktos

Draugiem Facebook Twitter Google+