×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

Rozenvalds: “Vienotību” iegāza pēdējā laika retorika

Foto-LETAFoto-LETA

Lielākais pārsteigums pēc vēlētāju aptaujas rezultātiem Rīgā ir vājš “Vienotības” starts, un šoreiz var apgalvot, ka tas ir saistīts ar partijas pēdējā laika retoriku, aģentūrai LETA par vēlētāju aptaujas rezultātiem sacīja politologs Juris Rozenvalds (attēlā).

“”Vienotība” savā etnisko vērtību pasvītrošanā šoreiz bija pārspējusi nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, un uz Sarmītes Ēlertes fona Baiba Broka izskatījās mierīga, konstruktīva politiķe,” norādīja politologs, piebilstot, ka, iespējams, beidzot latviešu partijām varētu notikt atklāsme, ka latviešu partiju spēks var pieaugt ar spēju uzrunāt krievvalodīgo elektorātu, protams, nezaudējot savus vēlētājus.

Rozenvalds pauda, ka arī “Saskaņas centra”/”Gods kalpot Rīgai” (SC/GKR) rezultāti varētu Rīgā mainīties – procentuāli tie varētu būt gan lielāki, gan mazāki. Otrais pārsteigums pēc Rozenvalda domām bija masīva Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta uzvara Jūrmalā, bet trešais pārsteigums, kuram viņš vēl nevar dot novērtējumu, ir “Latgales partijas” uzvara Daugavpils domē. Savukārt viņš norādīja, ka SC panākumi Rēzeknē bija sagaidāmi.

“Atzīšos, ka es prognozēju lielākus panākumus partijai “Par dzimto valodu!”, bet acīmredzot mēs novērojam, ka tā elektorāta daļa, kas atbalsta radikālu domāšanu, tomēr ir maza,” skaidroja politologs, gan paužot pārliecību, ka būtu liela kļūda latviešu partijām uzskatīt, ka šis politiskais spēks ir “radies tukšā vietā”, tāpēc ir nopietni jādomā, kā krievvalodīgo elektorātu uzrunāt.

Viņš arī norādīja, ka latviešu partijām vajadzētu paskatīties aptauju rezultātus un saprast, ka vēlētāju retorika ir daudz mērenāka, nekā, piemēram, Ēlertes “Atgriezīsim Rīgu Latvijai”, kas nav nostrādājusi šajās vēlēšanās arī uz daļu latviešu vēlētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+