Foto – Ilona Klovāne

Kā tikt vaļā no rozes plankumiem 0

“Kā pavasarī pareizi kopt tējhibrīdu rozes? Migloju tās ar Bordo šķidrumu, taču nekādi netieku vaļā no brūnplankumainības…
” Antra Laikovska Limbažu novadā

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71
Lasīt citas ziņas

Rožkope Daila Trubiņa stāsta, ka ar brūnplankumainību cīnīties ir ļoti grūti. Daļa tējhibrīdrožu ir kaprīzas un īpaši uzņēmīgas pret šo sēņu izraisīto slimību. Turpretī vīteņrozes ir izturīgas un neslimo gandrīz nemaz. Līdz šim vēl nav izdevies atrast līdzekli, kas pilnībā iedarbotos pret brūnplankumainību, tāpēc labāk izvēlēties izturīgas šķirnes.

Turklāt brūnplankumainības izplatību var ietekmēt arī citi apstākļi:

CITI ŠOBRĪD LASA

› rožu augšanas vieta (tā nedrīkst būt mitra, drēgna, noēnota, kur pūš caurvējš);

› nepietiekams mēslojums (augam jāsaņem visas nepieciešamās barības vielas);

› stāda kvalitāte (tam jābūt veselīgam);

› profilaktiskā miglošana.

Dažu šķirņu rozes sliktos augšanas apstākļos kļūst uzņēmīgas pret šo slimību, bet labos apstākļos neslimo. Profilakses nolūkos krūmus tūlīt pēc atsegšanas pavasarī vajag apsmidzināt ar 0,5–1% vara vitriola vai 0,1–0,15% Čempiona 50 p. s. šķīdumu. Otrreiz rozes apstrādā pēc to salapošanas. Slimību apkaro, arī laikus izgriežot un sadedzinot slimos dzinumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.