×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Vai rozēm pirms piesegšanas noraut lapas?

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

“Ja rozes nav nometušas lapas, vai tiešām pirms piesegšanas tās jānorauj? Kāds no tā labums? Gan jau sala laikā pašas nobirs!
” Guna L.

Vēsuma ietekmē barības vielas no rožu lapām ir pamazām pārvietojušās uz pumpuriem un dzinumiem. Ap šo laiku dzinumiem vajadzētu būt nobriedušiem un lapām nobirušām. Ja tā nav noticis un lapas joprojām ir zaļas, tajās vēl aizvien glabājas barības rezerves.

Nacionālā Botāniskā dārza Lakstaugu floras nodaļas asistente Ilma Nereta iesaka atbrīvot krūmu no lapām, sākot no apakšas uz augšu, līdz vietai, cik tālu tās brīvi var noņemt. Svarīgi, lai lapu nebūtu krūma apakšējā daļā – ieziemošanas zonā. Sasalstot augsnes virskārtai, krūma pamatni (apmēram 15 – 30 cm augstumā, atkarībā no rozes vecuma un krūma apmēra) aprauš vai daļēji apber ar sausu segmateriālu, piemēram, ar kūdru.

Ja rožu krūmi padevušies raženi augumā, daļa dzinumu protams, paliks virs pieseguma, atlikušās lapas pa ziemu nobirs. Pavasarī tās noteikti jāsavāc.

Ja rozes vasaras otrajā pusē slimojušas ar kādu no sēņu slimībām (miltrasu, lapu tumšplankumainību), tad gan visas lapas jau rudenī obligāti jānolasa un jāsavāc, tāpat jāizgriež bojātie dzinumi. Nogrieztās un uz augsnes nobirušās augu atliekas jāsadedzina. Tikai pēc tam var ieziemot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+