×
Mobilā versija
+1.4°C
Māra, Mārīte, Marita
Svētdiena, 25. marts, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Rozes zieds – kā tikko dārzā plūkts

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Interjera dizaineres Solvitas Gailītes (www.floweratelier.blogspot.com) aizraušanās ir auduma ziedu izgatavošana. Magones, asteres, rozes un citi ziedi, viņas roku darināti, izskatās tik skaisti, kā nupat plūkti. Lūdzām Solvitai atklāt noslēpumu, kā izgatavot vienu ne pārāk sarežģītu ziedu. Šoreiz tā būs roze. 


 

Vispirms izgludinātu audumu izklāj uz galda. Vienai ēdamkarotei želatīna pievieno pusglāzi ūdens. Kad želatīns uzbriedis, ja nepieciešams, to var vēl atšķaidīt, pievienojot nedaudz ūdens. Želatīnu karsē ūdens peldē. Švammīti piesūcina ar atšķaidīto želatīnu un klāj uz auduma. Tad atstāj uz diennakti izžūt.

Skaties darināšanu soli pa solim FOTOGRĀFIJĀS šeit.

Papīra lapu saloka četrās daļās. 3,5 centimetru attālumā no stūra novelk pusaplīti un pa šo līniju griež ar šķērēm. Atverot detaļu, ieraugām ziediņu ar četrām ziedlapiņām. No papīra izgatavo vienu 7 x 7 cm un vienu 8 x 8 cm lielu četrlapīti. Novieto tās uz auduma, ar zīmuli apvelk (1. att.) un izgriež trīs septiņus un trīs astoņus centimetrus lielas detaļas. Katras detaļas vidū ar īlenu izdur caurumiņu (2. att.).

Ņem floristikas stieplīti, pārloka uz pusēm, locījuma vietu saspiež ar plakanknaiblēm. Ievieto vates kumšķi, vēlreiz cieši saspiež. Vati ar otiņu apziež ar PVA līmi, stiep-
līti virpina, līdz vate savēlusies sveces liesmiņas formā. Ja vates figūriņa ir par mazu, pieliek klāt vēl vati, apziež ar līmi un ar pirkstiem saveļ, veidojot liesmiņas formu (3. att.).

No tās pašas krāsas, bet neželēta auduma izgriež vienu 6 x 6 cm lielu kvadrātiņu. Adatā iever audumam pieskaņotas krāsas diegu, uzmet mezglu. Kvadrātiņu pārloka pa diagonāli uz pusēm, stūrīti nogriež apaļu. Apaļo malu, šujot ar retiem dūrieniem, diegu metot pār malu, aizšuj un diegu savelk. Ņem stieplīti ar vates “liesmiņu”, noziež ar līmi, aptin ar savilkto audumu (4. att.). Pie kātiņa diegu nostiprina.

Ņem vienu 7 x 7 cm lielo auduma četrlapīti, iegriež dziļāk pa līnijām, kas atdala ziedlapiņas. Ar šķēru aso malu, diezgan stipri paraujot, sakroko katru ziedlapiņu. Četrlapīti uzvelk uz stieplītes, vienu ziedlapiņu pie pamatnes apziež ar līmi (5. att.) un, veidojot vēlamo zieda kompozīciju, pielīmē pie pumpura. Dažas minūtes patur, lai līme apžūst. Arī nākamo ziedlapiņu pie pamatnes apziež ar PVA līmi un pielīmē, atkal brīdi ļauj nožūt. Tā, veidojot rozes zieda formu, līmē vienu ziedlapiņu pēc otras, līdz pielīmētas visas sešas četrlapītes. Ja viena zieda puse izdevusies kuplāka, to papildina, pielīmējot atsevišķas ziedlapiņas. Lai zieda forma labāk saglabātos, uz stiep-lītes uzvelk porolona gabaliņu, pēc tam caurulīti (tas var būt diega spolītes viducītis) un to visu nospriego ar veļas knaģi 
(6. att.). Pakar ar ziedu uz leju. Atstāj žūt 24 stundas.

Gatavojot auduma ziedu, svarīgi ir to ar pirkstiem pārāk neņurcīt un nesamitrināt ar līmi. No tā zieds var ciest. Arī uzglabājot auduma ziedus, tie jāsargā no mitruma un mehāniskas iedarbības. Solvita savu “puķu dārzu” tur kastē ar vāku, kur ziediem netiek klāt ne ūdens, ne putekļi.

Auduma ziedu var izmantot gan kā košu akcentu pie tērpa, gan, piestiprinātu pie matu stīpiņas, nēsāt matos. Pirmajā variantā jāiegādājas aizdare pusaplīša formā un jāpielīmē ar karsto līmi. Matu stīpiņai ziedu piestiprina, pielīmējot stieplīti pie stīpiņas un pēc tam aptinot ar pieskaņotas krāsas dekoratīvu lentīti. Ziedu var papildināt ar pieskaņotu spalvu.

 

 

Materiāli un instrumenti: PRokamMater-km

• kokvilnas satīns

• vate, floristikas stieplītes

• PVA līme, adata un pieskaņots diegs

• zīmulis, šķēres, otiņa

• porolona gabaliņš, diega spolītes viducis, veļas knaģis

• plakanknaibles, īlens.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+