×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Rožu izstādē Dabas muzejā palīdzēs izvēlēties stādus

roze_MAXI_VITA_8511

Latvijas Dabas muzejā no 8. līdz 12. jūlijam norisināsies izstāde “Rozes 2015”, kurā varēs varēs aplūkot vairāk nekā 100 Latvijas apstākļiem piemērotu rožu šķirņu, portālu “la.lv” informēja muzejā.

Savā daudzveidībā rozes ir nepārspējamas, tāpēc dārzam un raksturam atbilstošu šķirni izvēlēties nereti ir ļoti grūti. Angļu rozes, parka rozes, krūmrozes, tējhibrīdrozes, vīteņrozes un daudzas citas. Lai neapjuktu un atrastu sev tīkamāko, šogad izstādē iekārtota Rožu skola – īpaša ekspozīcijas daļa, kurā ikviens varēs iepazīties ar krāšņo ziedu dažādo raksturojumu un apskatīt stādu paraugus.

Rožu šķirņu daudzveidība pasaulē ir milzīga – vairāk nekā 25 tūkstošu. Ziedu popularitāte cilvēku ikdienā un svētkos, literatūrā un mākslā nav jāpierāda, taču arī savvaļā rožu dzimtā sastopamas vairāk nekā 400 sugu, turklāt 18 novērotas arī Latvijā. Parasti tās tautā sauc par mežrozītēm. Ar savvaļas rozēm bagātākas mūsu valstī ir Kurzeme un Zemgale. Interesanti ir tas, ka rozes mēdz stādīt kāpās, lai apturētu smilšu pārvietošanos vēju ietekmē.

Izstādē dārzkopji apmeklētājiem sniegs noderīgus padomus un palīdzēs izmeklēt piemērotākos augus; kā ierasts, būs iespēja iegādāties stādus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+