×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Rožukalne: Dimanta atbrīvošana ir ļoti nopietna indikācija (10)

rozukalne

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas lēmums virzīt parlamentā lēmumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Aināra Dimanta atbrīvošanu no amata ir ļoti nopietna indikācija, ka atsevišķi deputāti var vērsties pret neatkarīgu mediju regulatoru, aģentūrai LETA sacīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asociētā profesore, Komunikācijas studiju katedras vadītāja Anda Rožukalne.

“Notikušais atgādina lieku šovu,” uzskata Rožukalne. “Bija ideja, ka jāatbrīvo, neskatoties ne uz kādiem argumentiem, un tas viss tā arī tika virzīts.”

Rožukalnei pieņemtais lēmums bijis nepatīkams pārsteigums. “Neuzskatu, ka lēmums ir pietiekami pamatots gan no juridiskā viedokļa, gan saturiski,” pauda Rožukalne. “Viss notika steigā, diskusijā, kurā netika uzskatīti par pamatotiem padomes iebildumi pret pārmetumiem.”
Tāpat Rožukalne norāda, ka šī ir ļoti nopietna indikācija, ka atsevišķi deputāti var vērsties pret neatkarīgu mediju regulatoru. “Tas nozīmē, ka arī citu iestāžu darbiniekiem var notikt līdzīgi,” piebilda Rožukalne.

Kā ziņots, ņemot vērā Saeimas Juridiskā biroja rosinājumu, komisija šodien nolēma sadalīt vairāku koalīcijas un opozīcijas politiķu iesniegto priekšlikumu par četru NEPLP locekļu atbrīvošanu no amata četros atsevišķos lēmumprojektos.

Komisija neatbalstīja politiķu iesniegumā minēto pārējo trīs NEPLP locekļu – Aijas Dulevskas, Daiņa Mjartāna un Ivara Zviedra atbrīvošanu no amata.

Saeimai saskaņā ar parlamenta iekšējo darba kārtību gan būs jālemj par visiem četriem lēmumprojektiem.

Jau ziņots, ka “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un partijas “No sirds Latvijai” līderi 17.jūnijā Saeimas Prezidijam iesniedza dokumentu par NEPLP locekļu atlaišanu.

Iesniegumu iniciējusi LRA, bet to parakstījuši arī vairāku partiju līderi – Solvita Āboltiņa (V), Augusts Brigmanis (ZZS), Dainis Liepiņš (LRA) un Inguna Sudraba (NSL).

Iesniedzēji kritizē, ka NEPLP pieņēma lēmumu attiecībā uz “Radio Skonto plus” programmas apstiprināšanu, padarot to par krievu valodā raidošu radiostaciju. Tādējādi NEPLP esot mazinājusi Saeimas deputātu uzticību padomes locekļu kompetencei un spējai pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus.

Politiķi arī atsaucas uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumā secināto, ka NEPLP nav efektīvi rīkojusies ar finanšu līdzekļiem gandrīz divu miljonu eiro apmērā. Tāpat ziņojumā secināts, ka NEPLP ir vāja kontroles sistēma pār amatpersonu un darbinieku komandējumiem un darba braucieniem, kā arī konstatētas citas nepilnības.

Tāpat tiek pausta nostāja, ka NEPLP locekļi Dimants, Aija Dulevska, Dainis Mjartāns un Ivars Zviedris neatbilst likumā noteiktajai prasībai par labu reputāciju, tāpēc tas viņiem liedz turpināt šo amatu ieņemšanu.

Savukārt NEPLP izplatījusi paziņojumu masu medijiem, kurā norāda, ka dažu Saeimas deputātu ideja atlaist padomes locekļus viņiem nav pārsteigums. Tiekoties ar deputātiem, ne reizi vien padomes locekļi esot saskārušies ar zīmīgiem mājieniem, kas skar to vai citu LTV sižetu vai LR raidījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Rožukalne, vai Dimants, kas nav bijis savu uzdevumu augstumos, ir svētā govs kuru nederīkst aiztikt? KAut viena piemŗa pēc Dimants bija jānoņem no amata par baltijas pirmā kanāla lobēšanu, kas nav joprojām pārtarucis turpināt krievu pasaules propgandas izplatīšanau Latvijā, bet Dimants spēlē demokrātiju, kas patiesībā jau ir LAtvijas politiskās sistēmas un starpnāciju attiecību graušāna. Beidziet vārdu demorkātija valkāt kā vecu nolietotu netīru grīdas lupatu. Tas viss ir nonācis līdz pilnīgam izsmieklam, ja nebūtu vairāk.

 2. Un paša premjera paziņojums pēc 2009.gada 9.jūnija valdības ārkārtas sēdes,ar nākamo gadu pilnībā pāriet uz progresīvo ienākuma nodokli,kurš tika sludināts visos masu saziņas līdzekļos? Tas nebija šovs?

 3. Via tad ienākuma nodokļa (IIN) pakāpeniska samazināšana pat lielākajiem nodokļu parādniekiem nav pietiekami nopietna indikācija? Rožuukalne klusē?

 4. Ļoti nopietna indikācija?! Atbildēt

  Kur bija Rožukalne,kad vērsās pret pašām mazākajām pensijām un desmit latu bērnu pabalstiem,ieviesa bez referenduma eiro,novirzīja citiem mērķiem bez Saeimas lēmuma sociālā budžeta miljardu,aprēķināja negatīvu indeksu vecuma pensijām?

 5. Nevar,nevar,nevar nevar,
  Nevar beku kustināt!

 6. labi paēdusi demogoģe

 7. Kas ir INDIKĀCIJA? Vai latviešu valodu neproti?

 8. tiesaam nopietna indikaacija? Atbildēt

  Jo saak suupoties tas pretigis korupcijas kugjis,jopcik naziit.Cik var zagt un liekuljot un ..!!! latviesu tautu.Ai ka Dimantinu aizstav tie,kas ir pie treknas siles.Nekas,veel 25 gadi un vecie zagli bus arra no saeimas.Varbuut tiesaam janie cilveeki kaut ko izdaris prieks tautas.Dimants sanjema to,ko bija peniijis.Un tadu mee=erkakju veel ir daudz,turpat saeoma,nav kur taalu jaameklee.

 9. Sitadam rozukalneem ari vajadzeetu paskatities,ko un kaa strada?! Latvijaa korupcija sit augstu vilni.Vinai feisins tads pats augstpraatigs ka Pupeles kundziitei.Ka tikai nav no vienas siles eedushas?Ko?

 10. Rožukalne arī vēzis no tās pašas kulītes ?
  Nav brīnums, ka studentiem čakarē smadzenes.
  Drošības policija tikai vēro … vēro …
  Dimanti un rožkalnes maļ demagoģiju un neatlaidīgi skrubina Latvijas pamatus.

Draugiem Facebook Twitter Google+