×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. decembris, 2013
Drukāt

RP ētikas komisija attaisno Zatleru par dalību modes šovā sēru laikā (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Reformu partija (RP) nav saskatījusi ētikas kodeksa pārkāpumus partijas dibinātāja eksprezidenta Valda Zatlera rīcībā, kurš pēc Zolitūdes traģēdijas, kas valstī bija izsludinātas sēras, apmeklēja modes šovu Lietuvā, noskaidroja aģentūra BNS.

RP Ētikas komisijas vadītājs Uģis Grīnbergs informē, ka komisija ir iepazinusies ar faktiem, iemesliem un pamatojumu, kā arī izvērtējusi, ko par šo gadījumu rakstīja mediji, tostarp Zatlera publisko atvainošanos. Ētikas komisija nesaskata, ka noticis kodeksa pārkāpums.

Zatlers, pirms došanās uz Lietuvu, esot izvērtējis apstākļus, turklāt savā uzrunā pieminējis traģēdijas upurus.

“Diemžēl neviens cits politiķis nevērsās ne pie Lietuvas tautas, ne tās politiķiem, lai gan “Maxima” Latvija pieder Lietuvas uzņēmējiem, kuri diemžēl ne tikai neuzņēmās savu vainas daļu notikušajā, bet veselu nedēļu pēc traģiskajiem notikumiem atklāti ņirgājās par cietušajiem un Latvijas izmeklēšanas un tiesībsargājošajām institūcijām. Zatlers savā uzrunā Lietuvā pieminēja bojāgājušos, traģēdijas apmērus, kā arī pasākums sākās ar klusuma brīdi bojāgājušo piemiņai,” par komisijas lēmumu sacīja arī RP preses sekretārs Mārtiņš Etkins.

21.novembrī Zolitūdē sagruva lielveikala “Maxima” jumts, cilvēku meklēšana gruvešos turpinājās vairākas dienas. Kopumā dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Valstī tika izsludinātas trīs dienu sēras. Vienā no tām eksprezidents piedalījās modes šovā Lietuvā. Daudzi no RP biedriem pauda sašutumu par šādu rīcību.

Zatlers ar dzīvesbiedri apmeklēja Lietuvas modes mākslinieka Joza Statkeviča kolekcijas skati Viļņā. Medijos bija redzamas arī fotogrāfijas no pasākuma, kas pavadīts jautrā noskaņā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Zatlers – nacionālais varonis, vienīgais īstenais latvju politiķis, kuram nav trūcis drosmes nolikt pie vietas visu Lietuvas tautu, pat klusuma brīdi balles sākumā pieprasījis.
  “Diemžēl neviens cits politiķis nevērsās ne pie Lietuvas tautas, ne tās politiķiem, lai gan “Maxima” Latvija pieder Lietuvas uzņēmējiem (…). Zatlers savā uzrunā Lietuvā pieminēja bojāgājušos, traģēdijas apmērus, kā arī pasākums sākās ar klusuma brīdi bojāgājušo piemiņai,” par komisijas lēmumu sacīja arī RP preses sekretārs Mārtiņš Etkins.
  Apbrīnojama ir Zatlera iedzimtā kautrība un pazemība. Tā vietā, lai lepotos ar savu varoņdarbu, viņš to nožēlo un aicina izskatīt savā ētikas komisijā. Un cik šausmīgi, ka pat viņa paša dzemdinātajā partijā tomēr atrodas daži nosodītāji. Fui, cik nesmuki!
  Zatlers neapšaubāmi ir pelnījis tapt ielikts Vienotības un (Zatlera) reformu partijas apvienotās Saeimas deputātu kandidātu listes pašā augšā. Varbūt pat uz Briseli bīdīt, lai nes Latvijas vārdu plašajā pasaulē!

 2. Sen neko tik nožēlojamu un smieklīgu nebiju lasījis.

 3. ja nav ētikas, tāds nevar jau ētiku pārkāpt. Ētikai ir katrā no mums, vai nav

 4. beidziet cūkoties par pēdējā laika gaišāko cilvēku,bet jā,ko nu….lielākā daļa rakstītāju taču esiet algādži,arī JUMS priecīgus Ziemassvētkus

 5. Pie visa vainiga “tovaved”Lillēns,Valdišs tikai pavadīja kundzi kā paklausīgs suņuks!!

 6. zatleri ir alkatīgi konvertu rijēji visās izpausmēs!

 7. Apbrīnojami — nu kur rodas tādi garīgie kropļi ? Normāls cilvēks no kauna būtu zemē ielīdis ! A šis neko !Jādomā ,ka tauta tomēr atcerēsies šitā nelieša uzvedību vēlēšanu dienā .

 8. Kāda tam jēga? Par nebijušu padarīt nevar. Nožēlai nav nozīmes. Vienkāršā tauta atlika visus darbus un
  bija kopā ar nelaimē nonākšajiem, bet Zatlers kārtējo reizi pakļāvās Lilitas untumiem. Nu jāsāk vienreiz
  domāt. Zatleram jāatceras, ka tauta atceras un neaizmirst.

 9. ZRP avantūristu, liekuļu bars, bet nu jau politiskais līķis

Draugiem Facebook Twitter Google+