×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

RP: Koalīcijai jāpilda apstiprinātais nodokļu reformu plāns

Solījums samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) līdz 20% līdz 2015.gadam ir apstiprināts likumā un tā nepildīšana liktu apšaubīt Saeimas juridisko atbildību, uzskata Reformu parijas frakcijas priekšsēdētaja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis.

Tāpēc Saeimas “Vienotības” frakcijas vadītāja Dzintara Zaķa paziņojums par iespējamām izmaiņām saistībā ar plānu samazināt IIN rada neizpratni un virkni jautājumu par juridiskajām un ekonomiskajām prioritātēm šajā koalīcijā, aģentūru LETA informēja RP preses pārstāve Daiga Holma.

“Iespējams, ka “Vienotības” frakcija apsver iespēju pārskatīt nodokļu reformas plānu kādas citas koalīcijas sastāvā, bet pašreizējā koalīcijā, kurā piedalās arī Reformu partija, šāds scenārijs netiek apspriests,” norāda Vjačeslavs Dombrovskis.

Viņš arī skaidro, ka ekonomiskā izdevīguma ziņā esot loģiskāk pārskatīt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanas plānu, jo pašreizējais plāns ir pretrunā idejai pārnest nodokļu slogu no darbaspēka uz patēriņu.

Kas attiecas uz principu ieviest progresīvo nodokļu sistēmu, tad RP konceptuāli atbalsta šo ideju, tomēr uzskata, ka vēlamo efektu var panākt, pārnesot nodokļu slogu no darbaspēka uz nekustamā īpašuma nodokli (NĪN).

Deputāts arī piebilst, ka patlaban Latvijā nodokļu slogs uz darbaspēku ir pārmērīgi augsts. Uz to norāda gan “milzīgais ēnu ekonomikas apjoms”, gan starptautiskie salīdzinājumi, saskaņā ar kuriem, piemēram, šis slogs Latvijā ir divas reizes lielāks nekā Īrijā.

Kā ziņots, vienošanās Latvijā samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli līdz 20% nav akmenī iecirsta, laikrakstam “Diena” izteicies Saeimas “Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Pēc politiķa vārdiem, varot gadīties, ka pašreizējais IIN līmenis 24% tiek saglabāts lielākajām algām un tālākā pazemināšana notiek tikai attiecībā uz nelielajām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+