×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2013
Drukāt

RP neuzskata, ka cietusi sakāvi; rezultātus sauc par cienījamiem

LETALETA

Reformu partija (RP) neuzskata, ka cietusi sakāvi pašvaldību vēlēšanās un iegūtos rezultātus vērtē kā cienījamus, aģentūrai BNS sacīja RP valdes locekle Sandra Sondore-Kukule.

RP vēlēšanās tika pārstāvēta 39 pašvaldībās. Vairākās pašvaldībās RP veicās samērā slikti, piemēram, Valmierā partija nepārvarēja 5% robežu un domē neiekļuva.

Savukārt Sondore-Kukule norādīja, ka partijai, kura pirmo reizi startēja pašvaldību vēlēšanās, rezultāti ir cienījami. Kā piemēru viņa minēja Liepāju, kur RP ieguva piecas deputātu vietas. Tāpat Sondore-Kukule uzsvēra, ka RP samērā labi startējusi arī Ozolnieku novadā.

“Domāju, ka jaunai partijai tas ir diezgan cienījams rezultāts,” teica Sondore-Kukule. Tiesa, viņa arī uzskata, ka Rīgā varēja būt labāki rezultāti.

Par to, kāpēc RP nesaņēma tik daudz balsu, kā cerēts, Sondore-Kukule pastāstīja, ka vēlētāji varētu būt balsojuši, paļaujoties uz iepriekšējiem reitingiem. Līdz ar to par PR nenobalsoja tie iedzīvotāji, kuri īsti nebija pārliecināti, par kuru politisko spēku savu balsi atdot.

Iemesls varētu būt arī RP līderu atpazīstamības trūkums, kā arī tas, ka RP kā salīdzinoši jaunai partijai vēl nav izveidojies stabils elektorāts un tā piesaistei RP nav bijis pietiekami daudz resursu, sprieda Kukule-Sondore.

“Principā uz pašvaldību vēlēšanu rezultātiem skatāmies kā uz ļoti labu mācību stundu un iespēju sevi pieteikt,” viņa paskaidroja.

Pēc Sondores-Kukules teiktā, maz ticams, ka pašvaldību vēlēšanu rezultāti ietekmēšot valdības darbu. “Valdības darbu nosaka koalīcijas līgums, neesmu dzirdējusi paziņojumus, ka tiks šūpota valdība,” atzina Sondore-Kukule un piebilda, ka pašvaldību vēlēšanu rezultāti koalīciju varētu vairāk saliedēt.

Pagaidām Sondore-Kukule nevēlējās prognozēt, kā partijai veiksies ar vēlētāju piesaisti Saeimas vēlēšanās un kas tieši jādara, lai iedzīvotāji būtu vairāk ieinteresēti atdot savu balsi tieši par RP.

“Tas ir mājas darbs, kas mums tagad ir jāizdara,” viņa minēja.

Savukārt izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija) uzskata, ka Rīgas vēlēšanu rezultāts visām valdības partijām nav iepriecinošs un visiem valdību veidojošajiem politiskajiem spēkiem jāaizdomājas par savu turpmāko darbu – vai nu turpināt savstarpēji apkarot vienam otru un nepildīt agrāk panāktās vienošanās, vai arī tomēr būtiski uzlabot savu spēju sadarboties valsts un Latvijas iedzīvotāju labā, aģentūrai BNS pavēstīja Reformu partijā.

“Rīgas vēlēšanu rezultāts visām valdības partijām nav iepriecinošs, un visiem valdību veidojošajiem politiskajiem spēkiem nepieciešams aizdomāties par savu turpmāko darbu – vai nu turpināt savstarpēji apkarot vienam otru un nepildīt agrāk panāktās vienošanās, vai arī tomēr būtiski uzlabot savu spēju sadarboties mūsu valsts un Latvijas iedzīvotāju labā,” pavēsīja ministrs.

Dombrovskis uzsvēra, ka pašvaldību vēlēšanu rezultāti arī liecina, ka koalīcijā esošajām partijām jāvienojas, ko un kā tiek veikti darbi valsts un iedzīvotāju labā.

Pašvaldību vēlēšanās absolūto vairākumu – 39 vietas – Rīgas domē ieguvis “Saskaņas centra” (SC) un partijas “Gods kalpot Rīgai!” (GKR) apvienotais saraksts, palielinot ietekmi par divām deputātu vietām.

No Nacionālās apvienības (NA) ievēlēti 12 deputāti, savukārt no “Vienotības” – deviņi.

Citas Rīgas pašvaldībās startējušās partijas nav pārvarējušas iekļūšanai domē nepieciešamo 5% barjeru.

Kurzemē Reformu partija ir guvusi ļoti labus rezultātus Liepājā, kur ir iegūts vairāk nekā 30% iedzīvotāju atbalsts un ievēlēti pieci deputāti, Ventspilī ir ievēlēti divi deputāti, pa vienam deputātam ir Saldus un Talsu domē.

Zemgales novadā Reformu partiju pārstāvēs 25 deputāti. Tai skaitā ir absolūta uzvara Koknesē, kur ir ievēlēti desmit deputāti, Aucē – četri, Krustpils novadā – trīs, pa diviem Reformu partijas deputātiem ir ievēlēti Bauskā, Ozolniekos un Kandavā, Reformu partijas deputāti ir ievēlēti arī vēl vairākās Zemgales pašvaldībās.

Vidzemē Limbažos un Babītē ir ievēlēti pa diviem deputātiem, Reformu partijas deputāti ir ievēlēti arī Ropažos un Kocēnos.

Latgales pašvaldībā ir ievēlēti 12 Reformu partijas deputāti. Riebiņu novadā ir vairākums ar pieciem deputātiem, trīs deputāti – Preiļos, divi – Kārsavā, ievēlēts deputāts arī Līvānos, savukārt Rēzeknē ir ievēlēts apvienotais saraksts, kurā startējusi arī Reformu partija.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 1.jūnijā notika pašvaldību vēlēšanas.

Pašvaldību vēlēšanās Latvijā kopumā nobalsojuši 45,99% vēlētāju, kas ir viszemākā aktivitāte pašvaldību vēlēšanās atjaunotajā Latvijas valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+