×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

RP Saeimas frakcijas vadību pārņems Kalniņa-Lukaševica (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien Reformu partijas (RP) frakcijas sēdē ar vienbalsīgu partijas deputātu atbalstu par partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāju apstiprināta Zanda Kalniņa-Lukaševica, kura šajā amatā nomainīs Edmundu Demiteru, portālu “LA.lv” informēja RP pārstāvis Mārtiņš Etkins.

RP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieku arī turpmāk būs Kārlis Eņģelis.

Kalniņa-Lukaševica ir Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja, kā arī Inovāciju un zinātnes apakškomisijas priekšsēdētāja un darbojas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

Pirms 11.Saeimas vēlēšanām Kalniņa-Lukaševica bija toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera (RP) stratēģiskās analīzes un plānošanas padomniece un Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas biedre. Pirms darba Valsts prezidenta komandā strādājusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā.

2013.gadā Zanda Kalniņa-Lukaševica ir ieguvusi vadības zinātņu doktora grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, aizstāvot promocijas darbu “Reģionu attīstība Latvijā – reģionu ekonomiskās attīstības plānošanas un novērtēšanas modelis”.

Jau vēstīts, ka līdzšinējais RP Saeimas frakcijas vadītājs Demiters nolēmis pamest gan partijas frakcijas, gan arī partijas vadību. Savu lēmumu atstāt augstos amatus partijā viņš pamatoja ar to, ka RP līderiem esot jābūt tiem, kas saredz savu nākotni politikā. Demiters nolēmis nākamajās Saeimas vēlēšanās šoruden vairs nepiedalīties.

Demiteru par RP valdes priekšsēdētāju ievēlēja 2013.gada jūlijā. Iepriekšējais partijas līderis bija RP dibinātājs eksprezidents Valdis Zatlers.

RP izveidota 2011.gadā, par savām prioritātēm izvirzot oligarhu ietekmes samazināšanu valstī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tam vairs nav nekādas nozīmes, kas vadīs zoodārza varoņa partijas frakciju, pēc nākamajām vēlēšanām šī partija būs tur, kur tai ir jābūt – politiskajā mēslainē.

Draugiem Facebook Twitter Google+