×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Reformu partija tuvināsies “Vienotībai” 
 (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšējo nesaskaņu plosītās Reformu partiju (RP) vadība ir pārliecināta, ka pagājušonedēļ piedzīvotājam biedru atbirumam jauni aizgājēji nepievienosies. Taču reformisti beidzot apjautuši, cik novājināta ir partija, un piedāvās sadarbību “Vienotībai”.

“Frakcija ir lemtspējīga, un domāju, ka pēc nesen notikušās biedru aiziešanas mums atkritīs mūžīgie strīdi par ikvienu jautājumu,” teica RP priekšsēdētājs Edmunds Demiters (attēlā). Pēdējā valdes un frakcijas kopsēdē, kad par savu aiziešanu paziņoja deputātes Inga Bite un Inga Vanaga, Demiters aicināja arī pārējos biedrus atklāti paust savu neapmierinātību un paziņot par iespējamo aiziešanu. Neviens neesot pieteicies, tādēļ partijas priekšsēdētājs droši apgalvo, ka RP atlikušie 14 deputāti un četri ministri ir lojāls un saliedēts kolektīvs. Tiesa, šonedēļ tam jāiztur nākamais pārbaudījums – jāpieņem vienots lēmums par to, vai iespējams atteikties no sarkanajām līnijām un strādāt vienā koalīcijā ar agrākajiem pretiniekiem – Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). Demiters pauda cerību, ka, ņemot vērā pašreizējā brīža nestabilitāti, arī tie RP biedri, kuriem ir izteikta nepatika pret kādu politisko spēku, izturēsies atbildīgi un partija spēs nonākt pie vienota lēmuma.

Arvien nopietnāk RP biedru vidū tiek apspriesta iespēja tuvināties ar “Vienotību”. Viens no šīs idejas autoriem ir RP Saeimas frakcijas deputāts Romualds Ražuks. “Manuprāt, jau tuvākajā laikā būtu nepieciešams noslēgt līgumu par sadarbību ar “Vienotību”, izveidojot kopēju bloku jaunās koalīcijas pamatam. Nākamais solis varētu būt kopīgs saraksts nākamgad gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Ja šie abi divi soļi sevi attaisnos, tad varētu domāt arī par ciešāku konsolidāciju,” savu redzējumu stāsta Ražuks. To pašu viņš esot piedāvājis arī partijas vadībai, kas to uztvērusi bez iebildumiem.

Kopš premjera Valda Dombrovska demisijas RP līderim Demiteram jau esot bijušas vairākas neoficiālas sarunas ar “Vienotības” vadību par partiju tuvināšanos. “Neskatoties uz konfliktiem un deputātu personīgajām antipātijām, šī varētu būt tā iespēja, kā nodrošināt stabilitāti atlikušajā laikā līdz vēlēšanām. Un protams, arī domājot par nākamo sasaukumu, tas nodrošinātu kaut kādu redzējumu par nākamo sastāvu,” teica partijas priekšsēdētājs. Arī “Vienotības” vadībā abu partiju tuvināšanās tiek vērtēta atzinīgi. Taču no atsevišķu partijas vadības cilvēku izteikumiem noprotams, ka “Vienotība” ar panīkušo un iekšējo konfliktu plosīto RP nevēlas runāt “kā līdzīgs ar līdzīgu”, bet gan aicināt perspektīvākos “reformistus” pārnākt pie sevis.

Jau rakstīju, ka pagājušonedēļ RP rindas pameta bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, kā arī deputātes Inga Bite un Inga Vanaga. Sprūdžs uzskata, ka pašreizējā RP neatbilst ideāliem, ar kādiem tā izveidota, un paudis aizdomas, ka viņa amats “notirgots”, lai tuvinātos ar ZZS. Savukārt abas deputātes savu izstāšanos no RP pamato ar neapmierinātību par partijas iekšējo lēmumu pieņemšanas praksi, kurā nesamērīgi liela teikšana esot atsevišķiem “partijas kodola” cilvēkiem, it īpaši Sandrai Sondorei-Kukulei.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Zatlers un Kukule ir lielā mērā gremdējuši sākotnēji diezgan cerīgu partiju. Pirms tā nogrimst aizmirstībā, es ieteiktu patriotiskākiem un principiālākiem elementiem pievienoties NA, bet oportūnistiem — Vienotībai (ja viņus pieņems). Olšteiniešus gan laikam neviens neņems. 🙂

  2. Varbūt vienīgi Demiteram un Sandrai S.-K. Vienotība iedos cienīgu vietu vēlēšanu listēs. Pārējos vienkārši aprīs ar pienākumu maksāt biedru naudu. Nelaime tikai tā, ka vēlēšanās nedarbosies aritmētika, un būs 20+13=20

  3. Lai tie biezumi noskrienas!

  4. Tāds ar tādu saderas!

  5. Tāds ar tādu saderas! Abas aizies pa pieskari!

  6. Vienotība pagājušajā nedēļā sev taciņu skujām nokaisija. Nedomāju, ka Dombrovskiis šos trešo reizi vilks Saeimā.

Draugiem Facebook Twitter Google+