×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

RP vides ministra amatam nolemj virzīt Kalniņu-Lukaševicu

Foto: LETAFoto: LETA

Reformu partijas pārstāvji Vjačeslavs Dombrovskis (no kreisās), Saeimas deputāte Zanda Kalniņa - Lukaševica un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs piedalās Reformu partijas pirmajā Domes sēdē.

Reformu partija (RP) šodien frakcijas un valdes kopsēdē nolēma vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam virzīt Saeimas deputāti Zandu Kalniņu-Lukaševicu (RP).

Kā uzsver RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters, Kalniņa-Lukaševica ir “pieredzējusi politiķe, RP biedre ar lielu pieredzi darbā valsts pārvaldē, turklāt tieši Vides aizsardzības un reģionālajā ministrijā (VARAM)”.

“Viņa ir kandidāte ar nepieciešamo pieredzi no partijas biedru vidus, kas turklāt ir ieguvusi vēlētāju mandātu un ir ievēlēta Saeimā – šie ir izšķirošie iemesli, kāpēc virzām Zandu Kalniņu-Lukašēviču ministra amatam,” skaidro Demiters.

Politiķis uzskata, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra uzdevums patlaban ir nodrošināt dialogu ar nozarēm un pašvaldībām un paveikt svarīgākos darbus, viens no kuriem nepārprotami ir struktūrfondu plānošana nākamajam periodam. Viņam nebūs laika iepazīties ar ministrijas darbu vai virzīt jaunas, revolucionāras iniciatīvas, piebilst Demiters.

Kalniņa-Lukaševica ir Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja. Pirms 11.Saeimas vēlēšanām Kalniņa-Lukaševica bija toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera (RP) stratēģiskās analīzes un plānošanas padomniece un Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas biedre. Pirms darba Valsts prezidenta komandā strādājusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā. Tāpat viņa bijusi sociālā darbiniece pašvaldībā.

Šogad Kalniņa-Lukaševica ieguva vadības zinātņu doktora grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Viņa aizstāvējusi promocijas darbu “Reģionu attīstība Latvijā – reģionu ekonomiskās attīstības plānošanas un novērtēšanas modelis”.

Kā ziņots, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 5.septembrī pieņēma pašreizējā vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministra Edmunda Sprūdža demisiju, vienojoties, ka ministrs turpinās pildīt savus pienākumus līdz šā gada 1.decembrim.

Sprūdžs savu lēmumu atstāt ministra amatu esot pieņēmis tādēļ, ka savu turpmāko profesionālo darbību nesaista ar politiku. “Sākoties aktīvam 12.Saeimas priekšvēlēšanu ciklam, saprotu, ka mana izpratne par mērķiem un paveicamajiem uzdevumiem ministra amatā aizvien vairāk atšķirsies no Reformu partijai nepieciešamā kursa,” paziņojot par demisiju, iepriekš skaidroja ministrs.

Savukārt šodien viņš nosūtīja vēstuli partijas biedriem, norādot, ka lēmumu par demisiju esot pieņēmis RP vadītāja Demitera un atsevišķu partijas “tā saucamā partijas kodola cilvēku spiediena rezultātā”.

Kā kandidāti ministra amatam iepriekš oficiāli nosaukti arī RP valdes loceklis un Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis un valdes locekle un RP bijusī kandidāte Rīgas domes priekšsēdētāja amatam Inga Antāne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+