×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

RPIVA atvainojas par nelikumīgi izsniegtajiem doktora grādiem; sekas tiek novērstas

LETALETA

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) atvainojas sabiedrībai, zinātniskajai videi un godprātīgu pētniecisko darbu ieguldījušajiem doktorantiem par nodarīto morālo kaitējumu, izsniedzot promocijas diplomus apstākļos, kad nav šādu tiesību, informēja akadēmijā.

 

Augstskola atzinusi likumpārkāpumu zinātņu prorektora un Zinātņu daļas rīcībā. Rektores vadībā augstskola novērš visas radušās sekas, atzīstot, ka doktora diplomi tika izsniegti, pārkāpjot normatīvo aktu prasības.

Iekšējā dienesta pārbaudes komisija ir konstatējusi pietiekamu profesionālo spēju neesību, prettiesisku rīcību, pārmērīgu pašpaļāvību, rekomendējot atbrīvot no amata vairākas augstas amatpersonas.

Tāpat akadēmijas vadība apliecina dziļu cieņu augstas zinātniskās kultūras un ētikas vērtībām, akadēmiskajam godīgumam un tiesiskumam, izsakot cerību, ka incidents iespējami mazāk ietekmēs Latvijas intelekta reputāciju, kā arī ar aktīvu darbu labo nodarīto.

“Notikušais nav apzināta necieņa pret likumu,” uzsvēra RPIVA rektore Dace Markus un norādīja, ka tā ir atsevišķu amatpersonu nepiedodama paviršība, oficiālā saziņā maldinot vadību par promocijas tiesību piešķiršanas faktu.

Rektore pašlaik strādā pie tā, lai rastu iespējas nodrošināt doktorantu atkārtotu un likumīgu aizstāvēšanos.

Iepriekš izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija) aizdomās par nelikumīgu doktora grādu piešķiršanu uzdevis veikt pārbaudi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pārbaudē secinājusi, ka RPIVA nav bijušas tiesības piešķirt doktora zinātnisko grādu, tāpēc Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pret RPIVA rektori Daci Markus sācis administratīvo lietu. Lieta sākta par valsts atzītu izglītības dokumentu izsniegšanas kārtības pārkāpšanu.

IZM konstatējusi vismaz astoņus gadījumus, ka RPIVA ir piešķīrusi doktora zinātnisko grādu.

Pēc IZM rīcībā esošās informācijas, pašlaik Latvijā ir 91 doktora studiju programma, bet doktora grādus tiesīgas piešķirt ir 78 promocijas padomes. Vislielākais promocijas padomju skaits – 20 – piešķir doktora zinātniskos grādus jomā “Sociālās zinātnes, komerczinības un tiesību zinātnes”.

Pērn doktora zinātnisko grādu ieguva 267 pētnieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+