×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

RPIVA iegūst tiesības piešķirt doktora grādus pedagoģijā

Foto - LETAFoto - LETA

Turpmāk Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai (RPIVA) būs tiesības piešķirt doktora zinātniskos grādus pedagoģijā. To paredz šodien Ministru kabinetā (MK) apstiprinātie grozījumi noteikumos par promocijas tiesību piešķiršanu augstskolām, portālu “LA.lv” informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Noteiktā kārtība paredz, ka doktora zinātniskā grāda piešķiršanas tiesības augstskolām deleģē MK pēc Latvijas Zinātnes padomes (LZP) atzinuma. Iepazīstoties ar augstskolas iesniegto informāciju un izvērtējot dokumentus, LZP šā gada 17.oktobra sēdē atbalstīja promocijas tiesību deleģēšanu RPIVA pedagoģijas nozarē. Pamatojoties uz LZP atzinumu, IZM sagatavoja attiecīgos grozījumus noteikumos.

Promocijas tiesības konkrētā zinātnes nozarē var deleģēt augstskolai, ja tā atbilst šādiem nosacījumiem: augstskolā īsteno zinātnes nozarei atbilstošu doktorantūras studiju programmu, programmas īstenošanā iesaistīti vismaz trīs LZP apstiprināti eksperti; LZP ir sniegusi atzinumu par iespēju augstskolai deleģēt promocijas tiesības attiecīgajā zinātnes nozarē.

Jau vēstīts, ka Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) šogad pārbaudēs konstatēja, ka RPIVA līdz šim zinātniskos grādus pedagoģijā piešķīrusi nelikumīgi. Par valsts atzītu izglītības dokumentu izsniegšanas kārtības pārkāpšanu RPIVA rektore Dace Markus sodīta ar naudas sodu. Vēlāk augstskola vērsās LZP ar lūgumu deleģēt tai tiesības piešķirt doktora zinātniskos grādus pedagoģijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+