Mobilā versija
+2.0°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
10. decembris, 2013
Drukāt

RPIVA iegūst tiesības piešķirt doktora grādus pedagoģijā

Foto - LETAFoto - LETA

Turpmāk Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai (RPIVA) būs tiesības piešķirt doktora zinātniskos grādus pedagoģijā. To paredz šodien Ministru kabinetā (MK) apstiprinātie grozījumi noteikumos par promocijas tiesību piešķiršanu augstskolām, portālu “LA.lv” informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Noteiktā kārtība paredz, ka doktora zinātniskā grāda piešķiršanas tiesības augstskolām deleģē MK pēc Latvijas Zinātnes padomes (LZP) atzinuma. Iepazīstoties ar augstskolas iesniegto informāciju un izvērtējot dokumentus, LZP šā gada 17.oktobra sēdē atbalstīja promocijas tiesību deleģēšanu RPIVA pedagoģijas nozarē. Pamatojoties uz LZP atzinumu, IZM sagatavoja attiecīgos grozījumus noteikumos.

Promocijas tiesības konkrētā zinātnes nozarē var deleģēt augstskolai, ja tā atbilst šādiem nosacījumiem: augstskolā īsteno zinātnes nozarei atbilstošu doktorantūras studiju programmu, programmas īstenošanā iesaistīti vismaz trīs LZP apstiprināti eksperti; LZP ir sniegusi atzinumu par iespēju augstskolai deleģēt promocijas tiesības attiecīgajā zinātnes nozarē.

Jau vēstīts, ka Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) šogad pārbaudēs konstatēja, ka RPIVA līdz šim zinātniskos grādus pedagoģijā piešķīrusi nelikumīgi. Par valsts atzītu izglītības dokumentu izsniegšanas kārtības pārkāpšanu RPIVA rektore Dace Markus sodīta ar naudas sodu. Vēlāk augstskola vērsās LZP ar lūgumu deleģēt tai tiesības piešķirt doktora zinātniskos grādus pedagoģijā.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (34)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (1)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+