Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
10. decembris, 2013
Drukāt

RPIVA iegūst tiesības piešķirt doktora grādus pedagoģijā

Foto - LETAFoto - LETA

Turpmāk Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai (RPIVA) būs tiesības piešķirt doktora zinātniskos grādus pedagoģijā. To paredz šodien Ministru kabinetā (MK) apstiprinātie grozījumi noteikumos par promocijas tiesību piešķiršanu augstskolām, portālu “LA.lv” informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Noteiktā kārtība paredz, ka doktora zinātniskā grāda piešķiršanas tiesības augstskolām deleģē MK pēc Latvijas Zinātnes padomes (LZP) atzinuma. Iepazīstoties ar augstskolas iesniegto informāciju un izvērtējot dokumentus, LZP šā gada 17.oktobra sēdē atbalstīja promocijas tiesību deleģēšanu RPIVA pedagoģijas nozarē. Pamatojoties uz LZP atzinumu, IZM sagatavoja attiecīgos grozījumus noteikumos.

Promocijas tiesības konkrētā zinātnes nozarē var deleģēt augstskolai, ja tā atbilst šādiem nosacījumiem: augstskolā īsteno zinātnes nozarei atbilstošu doktorantūras studiju programmu, programmas īstenošanā iesaistīti vismaz trīs LZP apstiprināti eksperti; LZP ir sniegusi atzinumu par iespēju augstskolai deleģēt promocijas tiesības attiecīgajā zinātnes nozarē.

Jau vēstīts, ka Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) šogad pārbaudēs konstatēja, ka RPIVA līdz šim zinātniskos grādus pedagoģijā piešķīrusi nelikumīgi. Par valsts atzītu izglītības dokumentu izsniegšanas kārtības pārkāpšanu RPIVA rektore Dace Markus sodīta ar naudas sodu. Vēlāk augstskola vērsās LZP ar lūgumu deleģēt tai tiesības piešķirt doktora zinātniskos grādus pedagoģijā.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (7)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+