×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
8. jūnijs, 2017
Drukāt

RPIVA likvidatori strādā, apsteidzot termiņus (1)

Foto - Sintija Zandersone/LETAFoto - Sintija Zandersone/LETA

Rīgas Pedagoģijas un vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas komisijai līdz 1. jūnijam bija jāizstrādā akadēmijas likvidācijas plāns. Kaut parasti Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) “lauciņā” darbu termiņi tiek iekavēti, šoreiz darbs veicies neparasti ātri un likvidācijas plāns bijis gatavs jau maija pēdējās dienās.

Likvidācijas komisiju vada Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieks studentu un sociālajos jautājumos Jānis Stonis. Viņš stāsta, ka komisija aktīvi strādā tāpēc, lai no RPIVA likvidācijas neciestu studenti. Kad 28. martā valdība lēma par RPIVA likvidāciju, tika noteikts, ka tā tiek likvidēta no 1. oktobra, jo lēmums par izglītības iestāžu likvidēšanu jāpieņem vismaz pusgadu iepriekš. Tobrīd IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa teica, ka tajās RPIVA studiju programmās, ko pārņems citas augstskolas, tostarp akadēmijas daudzajās filiālēs reģionos, uzņemšana notiks no 28. septembra.

Tagad J. Stonis saka: likvidācijas komisijā secināts, ka studentus pārņemtajās programmās tomēr uzņemt var agrāk – jau līdz 1. septembrim, kaut gan juridiski tobrīd pastāvēs arī RPIVA. Savukārt RPIVA esošie studenti aptaujāti, lai noskaidrotu, kur tie vēlas studēt tālāk: kļūt vai nu par LU, vai arī Mūzikas akadēmijas studentiem vai arī studiju pabeigšanai izvēlējušies kādu citu augstskolu. 6. jūnijā plānota nākamā likvidācijas komisijas sēde, tad arī būs zināmi aptaujas rezultāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vismaz vienu kaktu sharashkinu kantoru aiztaisiijushi ciet.

Draugiem Facebook Twitter Google+