×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
25. janvāris, 2017
Drukāt

RPIVA protesta gājiena dalībnieki, skaļi bļaujot, prasa Šadurska demisiju (5)

Foto LETAFoto LETA

Nonākuši līdz Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) rīkotā protesta gājiena dalībnieki, skaļi bļaujot, prasa nozares ministra Kārļa Šadurska (V) demisiju.

Protestētāju skaits no 100 cilvēkiem, gājienam sākoties pie Saeimas, nu pieaudzis līdz aptuveni 150 cilvēkiem.

Dalībniekiem rokās ir vairāki plakāti, tostarp ar aicinājumu saglabāt RPIVA kā autonomu augstskolu. Tāpat uz plakātiem rakstīts “RPIVA ir un būs”, “Rokas nost no mūsu akadēmijas”, “Kurš skolos mūsu bērnus?”, “Studentiem – izvēli un RPIVAI – iespēju”. Ir arī viens plakāts ar tekstu: “Aizver muti – Šadurski”.

Jau vēstīts, ka pie augstskolas pārstāvjiem, viņiem vēl esot pie Saeimas, iznāca arī deputāti, tostarp Ņikita Ņikiforovs (S) un Edvards Smiltēns (V). RPIVA Kuldīgas filiāles vadītāja Ruta Karloviča deputātiem pauda, ka pašreiz viss notiek pret to, kā būtu jābūt demokrātiskā valstī. Viņa uzsvēra, ka augstskola ir pierādījusi, ka tā ir ļoti laba akadēmija, turklāt tā ir vadošā savā nozarē.

Jau ziņots, ka RPIVA studenti un personāls šodien dodas protesta gājienā, tā laikā nododot atbildīgajām institūcijām vēstuli pret augstskolas reorganizāciju.

Kā informēja augstskolā, ir savākti aptuveni 3500 paraksti, un vēstuli ar tiem plānots iesniegt Saeimā, Izglītības un zinātnes ministrijā, Augstākās izglītības padomē (AIP) un Ministru kabinetā.

IZM ir nolēmusi ar 2017.gada augustu reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei. Kā apstiprināja ministrijā, tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

Izglītības un zinātnes ministrs intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” solījis, ka visas astoņas RPIVA reģionālās filiāles tiks saglabātas, un visi pasniedzēji pāries uz darbu LU.

Ministrs norādīja, ka tad, kad aptuveni 2019.gadā sāksies studiju programmu konsolidācija, konkursos uz pasniedzēju amata vietām varēs piedalīties kā LU, tā arī pašreizējie RPIVA mācībspēki, tātad būs “veselīga un draudzīga konkurence”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Novēlu Šadurskim izturību.

  2. kā kāds pieķeras reformai, tā skaļš brēciens “demisiju”. Saskaitiet, cik ministru ir noņemti pie niecīgāko izmaiņu ieviešanas. Tā ir demokrātijas un šajā gadījumā rektoru uzpūstu mācības iestāžu saglabāšana personīgu algu dēļ. Vairāk nekas.

  3. atbalstu apvienošanu Atbildēt

    RPIVA rektore dreb par savu vietiņu un tas viss.

  4. Negribas, ka manus bērnus skolā audzinātu tādi prasti bļāvēji.

  5. Sadurskis rikojas pareizi,liekezu skaits ir jasamazina.

Draugiem Facebook Twitter Google+