×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

RPK pārdod igauņu sieru


Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Viens no lielākajiem mazumtirgotājiem – lielveikalu tīkls “Maxima” – atteicies no “Food Union” grupas sastāvā esošā a/s “Rīgas piena kombināts” (RPK) piedāvātā Krievijas šķirnes siera. Iemesls – augstā cena un cenšanās pasniegt citā valstī ražoto produktu par Latvijas ražojumu, tā maldinot pircējus.


 

Notikušais ar Igaunijā ražoto Krievijas sieru pievērsis ražotāju un pircēju uzmanību tāpēc, ka jaunie RPK īpašnieki, sākot darbību Latvijā, pozicionēja sevi kā vietējo ražotāju, zemnieku atbalstītājus un godīgus partnerus. Z/s “Robežnieki” saimniece, Piena ražotāju asociācijas vadītāja Ieva Alpa-Eizenberga norāda, ka ar šādu politiku pircējiem, zemniekiem un tirgotājiem vajadzēja rēķināties, kopš uzņēmumu nopirka Krievijas investori.

“Siers, ko mums piedāvāja Rīgas piena kombināts, bija labas kvalitātes, tomēr tā nosaukums – Krievijas siers – liek pircējam domāt, ka viņš pērk Latvijas produktu. Vispārzināms, ka Latvijas iedzīvotāji aizvien ir gatavi maksāt par mūsu valstī ražoto produktu dārgāk nekā par ievesto preci. Mēs tādas pašas kvalitātes Igaunijas sieru varam Igaunijā nopirkt jūtami lētāk, nekā piedāvāja Rīgas piena kombināts. Tas ir biznesa ētikas jautājums,” aizvadītajā nedēļā izteikto atteikumu Rīgas piena kombinātam pamatoja “Maxima” veikalu preses sekretārs Ivars Andiņš.

 

Veikalam “Maxima” nevajadzīgais Krievijas siers savukārt ir atradis vietu “Elvi” veikalu plauktos, vakar atzina SIA “Pārtikas tirdzniecības apvienība”, kas ir “Elvi” franšīzes turētāja, komercdirektore Laila Vārtukapteine. Atgādināšu, ka šis veikalu tīkls aizvien sevi pozicionē kā Latvijā ražoto produktu pārdevēju.

 

RPK valdes priekšsēdētājs Raimonds Misa paskaidroja, ka ir noslēgts īstermiņa līgums par Krievijas šķirnes siera ražošanu atbilstoši RPK kvalitātes prasībām Igaunijā. Noskaidrojām, ka šo sieru ražo Somijas lauksaimnieku kooperatīviem piederošajā “Valio” rūpnīcā. R. Misa skaidro, ka ir brīži, kad pieprasījums pēc Latvijā ražotā piena ir lielāks nekā piedāvājums. Ja tas tiešām tā, tad kāpēc uzņēmums atbilstoši tirgus ekonomikas likumiem nemaina piena iepirkuma cenas zemniekiem? Tas varētu piesaistīt jaunus piena piegādātājus un deficītu likvidēt. Piena iepirkuma cenas R. Misa vakar atteicās komentēt.

Eiropas tirgū notiekošie procesi patlaban rāda industriālo piena produktu cenas kāpuma tendenci, kam likumsakarīgi vajadzētu celt piena iepirkuma cenas lauksaimniekiem. Lauksaimnieki norāda – kad piena produktu cenas pasaules tirgū krītas, tad pārstrādes uzņēmumi ļoti ātri samazina piena iepirkuma cenu, tomēr, kad tās kāpj, tad zemniekiem vairāk sāk maksāt ar lielu laika nobīdi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+