Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
21. jūlijs, 2014
Drukāt

RPK saņem sindikāta aizdevumu 24,5 miljonu apmērā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Food Union” grupā ietilpstošā piena pārstrādes uzņēmuma AS “Rīgas piena kombināts” (RPK) parādsaistību refinansēšanai izsniegts sindikāta aizdevums 24,5 miljonu eiro apmērā, informē RPK.

Darījumā piedalījās AS “SEB banka”, AS “Swedbank” un AS “Citadele banka”. “SEB bankas” finansējums uzņēmumam veido 10,2 miljonus eiro, bankas “Citadele” – 6,3 miljonus eiro un “Swedbank” – astoņus miljonus eiro.

“Pārskatot uzņēmuma korporatīvo pārvaldību, nolēmām pievērsties aizņemtās naudas portfeļa sakārtošanai un uzsākām pārrunas ar sindikātbankām par aizņemtā portfeļa restrukturizāciju un atbilstību biznesa vajadzībām,” atklāj RPK valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs, uzsverot, ka aizdevums sekmēs uzņēmuma uzsākto attīstību vietējā un ārvalstu tirgos.

Staņēvičs atzīmē, ka RPK apgrozījums pēdējos gados ir audzis par 30% gadu pret gadu. Strauja attīstība iet roku rokā ar pamatotu finansējumu ne tikai no akcionāru puses, bet arī no bankām. Šādos gadījumos izšķiroša nozīme ir stabilam biznesa partnerim banku sfērā.

Bankas “Citadele” Lielo uzņēmumu apkalpošanas direkcijas vadītājs Māris Macijevskis pauž gandarījumu, ka trīs pēc klientu skaita lielākās Latvijas bankas, savstarpēji sadarbojoties, var sniegt apjomīgu finansējumu tādu lielu ražošanas uzņēmumu attīstībai kā RPK.

Jau vēstīts, ka 2012.gadā, apvienojot divus Latvijā lielākos piena pārstrādes uzņēmumus – RPK un AS “Valmieras piens”, – izveidota “Food Union” grupa. Šo trīs gadu laikā grupā ir investēti vairāk nekā 30 miljoni eiro ar mērķi modernizēt uzņēmuma ražošanas tehnoloģijas un palielināt ražošanas jaudas un apjomus, lai nostiprinātu grupas līderpozīcijas Latvijā un apgūtu jaunus eksporta tirgus ārvalstīs.

Iepriekš, 2010.gada 2.novembrī, oficiāli paziņots, ka 91,89% “Valmieras piena” akciju iegādājies Krievijas uzņēmējs Jevģēnijs Varovs, savukārt 2011.gada martā RPK paziņoja par Krievijas investora Sergeja Beshmeļņicka piesaistīšanu uzņēmumam, ziņo LETA.

“Food Union” patlaban ir aptuveni 800 darbinieki, bet apvienotā uzņēmuma apgrozījums pārsniedz 100 miljonus eiro gadā. “Food Union” ražotnes iepērk pienu no vairāk nekā 400 Latvijas zemnieku saimniecībām un piena ražotājiem.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+