×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

RS kļūdu ar biļešu cenu novērsusi, bet nauda nevienam vēl nav atdota (1)

Foto: LETAFoto: LETA

SIA "Rīgas satiksme" pašapkalpošanās biļešu automāts e-talonu iegādei sabiedriskajā transportā, kas uzrāda, ka biļete vienam braucienam maksā 1,20 EUR.

Pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme” (RS) novērsis kļūdu zemās grīdas tramvaju biļešu automātos, kur pasažieriem ceturtdien 0,6 eiro vietā par biļeti bija jāmaksā uz pusi vairāk jeb 1,2 eiro, taču pagaidām nevienam papildu iekasētā nauda vēl nav atmaksāta, pastāstīja RS preses sekretārs Viktors Zaķis.

Par biļeti pārmaksātā nauda vēl nevienam pasažierim nav atdota, jo nav saņemts neviens iesniegums, stāsta Zaķis. Uzņēmumā arī uzskata, ka šī kļūme neesot skārusi lielu skaitu pasažieru.

“Es nedomāju, ka tas būs daudz, jo te ir runa tikai par 26 biļešu automātiem un divām tramvaja līnijām – 6. un 11. Protams, ka 6.tramvaja līnija ir ļoti noslogota, bet runa ir tikai par tiem cilvēkiem, kas nav iegādājušies biļetes iepriekšpārdošanā. Es domāju, ka tas būs diezgan neliels skaits,” izteicās uzņēmuma pārstāvis.

RS atzīst, ka daļa cilvēku nemaz neprasīs atdot atpakaļ naudu, jo, iespējams, biļete jau ir izmesta, bet bez tām naudu atmaksāt nebūs iespējams.

“Lai atmaksātu naudu ir jābūt dokumentētam pamatojumam, tādēļ mēs aicinām cilvēkus rakstīt iesniegumus, lai izvērtētu, cik pamatots ir pieprasījums,” stāsta Zaķis.

Viņš informēja, ka no piektdienas nevienā biļešu automātā nav jāmaksā 1,2 eiro par braucienu, lai gan rīta pusē atsevišķos zemās grīdas tramvajos pasažieri vēl nav varējuši iegādāties biļetes par 0,60 centiem.

“Bet kontrolieri to ņēma vērā un nevienu nesodīja. Šobrīd neviens tramvajs uz līnijas neiet, kuram nestrādātu biļešu automāts, tā kā varam teikt, ka viss ir kārtībā,” sacīja RS pārstāvis.

Šogad Rīgas sabiedriskajā transportā stājās spēkā jaunie braukšanas tarifi, kas paredz viena brauciena cenu 1,2 eiro apmērā, bet kamēr nav stājušies spēkā noteikumi, kas nosaka, ka Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem tiek piemērota 50% atlaide, gan Rīgā deklarētajiem, gan nedeklarētajiem iedzīvotājiem par braucienu jāmaksā 0,6 eiro.

Par braucienu 1,2 eiro jāmaksā, ja pasažieris biļeti iegādājas pie transportlīdzekļa vadītāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad novērsīs citas kļūdas? Ja biļete maksā 42 santīmus, tad 20 braucienu e-talonam jāmaksā Ls 5,56, bet maksā 5,59. Tāpat ir ar biļetēm starppilsētu autobusos un mikroautobusos. Jocīgi aprēķini.

Draugiem Facebook Twitter Google+