Latvijā
Izglītība

RSU aicina uz lekcijām0

Foto – Zane Bitere/LETA

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) sāk lekciju ciklu vidusskolēniem par komunikāciju, multimedijiem, žurnālistiku un mākslu.

No februāra līdz aprīlim RSU Komunikācijas fakultātes docētāju vadībā jaunieši apgūs teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, diskutējot un piedaloties eksperimentos un novērojumos. Lekcijas sākās jau 6. februārī, tēma bija “Laikmetīgā autorfotogrāfija starp dokumentu un pasaku”. To vadīja studiju programmu “Fotogrāfija” un “Multimediju komunikācija” vadītājs docents Alnis Stakle.

“Ar šo lekciju ciklu vēlamies izaicināt jauniešus, iesaistot diskusijā par komunikācijas lomu viņu un sabiedrības dzīvē, piemēram, par to, kā ar dažādu komunikācijas instrumentu palīdzību var ietekmēt sabiedrības viedokli vai arī kā izmaiņas sabiedrībā ietekmē veidu, kā cilvēki komunicē savā starpā,” stāsta RSU Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne.

Nākamā lekcija notiks 27. februārī, to vadīs RSU Komunikācijas fakultātes docētāja Vita Savicka, kas runās par tēmu “Mūsdienu komunikācija – spogulis izmaiņām sabiedrībā”. Lekcijā jaunieši uzzinās, kādēļ mūsdienās arvien pieaug pieprasījums pēc komunikācijas speciālistiem, padarot šo profesiju pievilcīgu nākotnes studijām.

6. martā A. Stakle uzrunās apmeklētājus par tēmu “Kā lasīt attēlus medijos?”. Tajā jaunieši mācīsies atpazīt viltotus attēlus un domāt kritiski. 10. aprīlī ciklu noslēgs lekcija “Izpētīt, atklāt un uzrak­stīt – kā to dara žurnālisti?”, kuru vadīs A. Rožukalne. Jaunieši uzzinās, kā top katrs raksts un kā autors atrod tēmu, ko vēlas pētīt, kā notiek pētniecības process. Lekcijām var pieteikties gan individuāli, gan grupā, rakstot e-pastā iveta.krumina@lnb.lv vai zvanot 29466511. Lekciju apmeklējums ir par brīvu.

LA.lv