×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2012
Drukāt

RSU akadēmiskajam personālam plāno palielināt atalgojumu par 10-15%

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) rudenī akadēmiskajam personālam plāno palielināt atalgojumu par 10 līdz 15%, jo augstskolai veiksmīgi izdevies piesaistīt ārzemju studentus, intervijā aģentūrai BNS atzina RSU rektors Jānis Gardovskis.

Viņš atzina, ka 2009./2010.gadā augstskolai bija grūti, jo valsts ņēma nost līdzekļus, tāpēc arī augstskolā algas tika samazinātas. Taču kopumā RSU krīzi pārvarēja saprātīgi, jo laikus palielināja ārvalstu algas.

“Paralēli piesaistot investīcijas un ārzemju studentus, mēs arī faktiski šajā laikā uzkrājām līdzekļus, uzreiz tos visus algās neizmaksājām, jo nevarēja zināt, cik ilgi tā krīze būs,” stāstīja Gardovskis.

“Mēs mazliet tolaik apaugām ar taukiem, bet līdz ar to mēs arī varam pašreiz attīstīties – mēs varam būvēt, tāpat arī esam paredzējuši palielināt atalgojumu darbiniekiem. Šogad jau mēs nokompensējām inflācijas pieaugumu 5% apmērā, ar rudeni vēlamies akadēmiskajam personālam palielināt atalgojumu no 10-15%, ” sacīja RSU rektors.

Gardovskis uzskata, ka kopumā RSU vidējā darba alga ir pietiekoši konkurētspējīga.

Gardovska paša atalgojums arī ir ievērojams – saskaņā ar viņa iesniegtajām ienākumu deklarācijām Valsts ieņēmumu dienestā (VID) RSU rektors no 2008. līdz 2011.gadam kopumā atalgojumā no RSU saņēmis gandrīs 364 tūkstošus latu. Viņš gan uzsver, ka tas ir ne tikai universitātes atalgojums, bet arī atalgojums no dalības starptautiskos pētījumos.

“Ja jūs paskatīsieties rektoru atalgojumu, tie ir augsti arī pārējās universitātēs. Taču jūsu pieminētā summa nav tikai RSU atalgojums. Universitātes daļa ir mazāk nekā puse. Lielākā daļa atalgojuma nāk no dalības starptautiskajos pētījumos, ik gadu tie ir 30-40 tūkstoši, no kuriem 25% es nodokļos nomaksāju valstij. Neaizmirstiet, ka es vēl strādāju arī par ārstu, ” sacīja Gardovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+