Latvijā
Rīga

RSU atklās modernāko studentu dienesta viesnīcu 1

Vizualizācija

Trešdien Dārza ielā 5 notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) jaunās studentu dienesta viesnīcas svinīga atklāšana, vēsta RSU.

Pēc valsts neatkarības atjaunošanas tā ir pirmā, pašas augstskolas no jauna uzbūvētā dienesta viesnīca, turklāt ar videi draudzīgu un studentu dzīvei pielāgotu mūsdienīgu interjeru. Jaunā dienesta viesnīca atrodas vien nepilnus 100 metrus no RSU centrālās ēkas un papildina studiju un pētniecības kompleksu RSU centrālās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā.

Jaunbūvē, kuras kopējā platība ir 5401,4 m2, izveidoti 135 dienesta viesnīcas numuriņi 220 personām, no kuriem četri ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Numuriņi ir iedalīti trijās kategorijas, atkarībā no vietu skaita un komforta līmeņa.

Viesnīcas teritorijā ir izbūvētas velosipēdu novietnes, kas atrodamas gan pirmā stāva līmenī, gan pazemes stāvā. Līdzās ēkai izbūvēta arī autostāvvieta 32 automašīnām, bet ēkas pagrabstāvā izbūvētas vēl papildu autostāvvietas 37 automašīnām, no kurām četras ir aprīkotas ar elektrouzlādi.

Līdzšinējā dienesta viesnīca Mārupes ielā 17 (korpuss 1 un 2), Āgenskalnā, kā arī Hipokrāta ielā 3 (Mežciemā) nenosedza visu dzīvojamo telpu pieprasījumu.

Līdz ar jaunās ēkas pabeigšanu, labiekārtošanas darbi notikuši arī parkā starp dienesta viesnīcu un RSU centrālo ēku. Šī teritorija turpmāk kalpos gan studentu un darbinieku rekreācijai, gan RSU pasākumiem brīvā dabā.

Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu veica SIA “VELVE”. Kopējā projekta summa ir 4 615 822,69 bez PVN. Jaunās ēkas izveide tiek segta no RSU pašu pelnītajiem līdzekļiem.

LA.lv