×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

RSU iekļauta starptautiskajā augstskolu reitinga sistēmā “U-Multirank”

LETALETA

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir reģistrēta starp 500 augstskolām, kas tiks izvērtētas pirmajā jaunās starptautiskās augstskolu reitinga sistēmas “U-Multirank” izvērtējumā, kura rezultāti tiks publicēti 2014.gada sākumā, aģentūru LETA informēja universitātes pārstāvis Edijs Šauers.

RSU rektors Jānis Gardovskis uzskata, ka dalība “U-Multirank” vērtēšanas procesā ļaus RSU vairāku simtu pasaules augstskolu vidū iegūt objektīvu vērtējumu par studiju kvalitāti starptautiskā mērogā. Vienlaikus tā dos pārliecību RSU tagadējiem un potenciālajiem studējošajiem, ka viņi studē programmās, ko izvērtējuši neitrāli eksperti gan infrastruktūras, gan mācību līdzekļu, gan profesūras ziņā.

“Mēs iegūsim objektīvu skatījumu uz mūsu piedāvājumu, jo augstskolas nedrīkst iegrimt pašapmierinātībā. Tiem, kuri nāk pie mums studēt, ir jābūt skaidrībai, uz kurieni viņi ir atnākuši un kas viņi beigās būs – vai tikai gudri cilvēki, kas zina kaut ko, vai arī viņi būs apguvuši nepieciešamās zināšanas, prasmes un kompetences, lai būtu konkurētspējīgi darba tirgū Eiropas Savienībā,” norāda RSU rektors.

Šobrīd no Latvijas “U-Multirank” vērtējumā ir iekļautas 13 augstākās izglītības iestādes, tai skaitā sešas universitātes. Atlases kritērijs, lai piedalītos “U-Multirank” reitingā, bija reģionālais un nacionālais balanss, kā arī augstākās izglītības institūcijas profila daudzējādība.

Kā ziņots, “U-Multirank” tapusi 2012.gada nogalē pēc Eiropas Komisijas (EK) iniciatīvas.

Pirmajā izvērtējumā tika aicinātas pieteikties 500 augstskolas no visas pasaules.

Kā aģentūru LETA iepriekš informējusi EK pārstāvniecība Latvijā, jaunajā augstskolu reitinga sistēmā augstākās izglītības iestādes tiks atsevišķi klasificētas piecās jomās – reputācija pētniecības jomā, mācīšanās un mācīšanas kvalitāte, starptautiskā ievirze, panākumi zināšanu pārnesē un reģionālā iesaiste.

Lai nodrošinātu objektivitāti, kvalitāti un pārbaudes, EK reitinga izveidei izvēlējusies neatkarīgu konsorciju. Iniciatīvas īstenošanu vadīs Augstākās izglītības centrs Vācijā un Augstākās izglītības politikas studiju centrs Nīderlandē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+