Publicitātes foto.

RSU Stomatoloģijas institūtā turpmāk būs pieejama arī sejas un žokļu fizioterapija 0

Lai uzlabotu pacientu aprūpi RSU Stomatoloģijas institūtā, sākot ar oktobri darbu uzsāk fizioterapijas kabinets, kurā strādā speciāliste fizioterapeite Evija Černova.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Lai gan ierasti tiek uzskatīts, ka fizioterapeita darbs ir ļoti cieši saistīts ar pacientiem, kuriem ir balsta un kustību aparāta problēmas, tomēr arī sejas un žokļu rajonā fizioterapija ir absolūti neatsverama žokļu muskulatūras un locītavu problēmu gadījumos. Tieši tāpēc Stomatoloģijas institūta pacientiem ir iespēja izmantot fizioterapeita pakalpojumus gadījumos, kad nākas saskarties ar dažādām problēmām sejas un žokļu rajonā.

Jaunajā fizioterapijas kabinetā būs pieejama, tā saucamā, orofasciālā fizioterapija. Tā ir vērsta uz mutes, sejas un žokļa reģionā esošo muskuļu, fasciju, saišu un locītavu funkciju līdzsvarošanu un dažādu ierobežojumu novēršanu. Līdztekus tam uzmanība tiek vērsta arī uz mugurkaula kakla daļas un plecu joslas kontroli un pozīciju, kā arī kopējo cilvēka neiromuskulārās sistēmas stāvokli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Orofasciālā fizioterapija pacientiem palīdz sekojošu problēmu gadījumos – košanas un mīmikas muskuļu disfunkcija, mēles un lūpu muskuļu un kustību disfunkcija, sejas-žokļu locītavas disfunkcija (kustību ierobežojums, attīstības anomālijas, iekaisuma procesi, deģeneratīvi procesi, diska problēmas, sāpes), rētaudi (pēc ķirurģiskas iejaukšanās, pēc traumām), sāpju simptomātika (seja, sejas – žokļu locītava, atsevišķa veida galvassāpes), izjaukts elpošanas stereotips (elpošana caur muti nevis caur degunu), kā arī runas un rīšanas problēmas (sadarbībā ar audiologopēdu) un citu problēmu gadījumā.

Pirmās konsultācijas laikā fizioterapeits izvērtē funkcionālo stāvokli un izvirza funkcionālo diagnozi (problēmu), kā arī kopīgi ar pacientu izveido ārstēšanas mērķus un plānu, kā arī uzsāk terapiju. Terapijas ilgums un pielietotās metodes ir atkarīgas no katra pacienta problēmām un individuālās piemērotības.

Fizioterapijas metodes ir dažādas – gan aktīvas (dažādi terapeitiskie vingrinājumi, pozas kontrole, elpošanas kontrole un citas), gan pasīvas (mīksto audu un locītavu atbrīvošana, aukstuma vai siltuma lokāla aplikācija un citas).

Jau pirmajā konsultācijā tiek veikta arī pacienta apmācība un izglītošana gan par ikdienas aktivitātēm, gan pozām un mājās veicamajiem terapeitiskajiem pasākumiem.
Vizītē pie fizioterapeita var pieteikties klātienē Ortodontijas klīnikas reģistratūrā vai zvanot uz Stomatoloģijas institūta reģistratūru (tālr. +371 67455586, darba dienās no 08:00-20:00, sestdienās no 09:00-15:00). Fizioterapeita pieņemšanas laiks: trešdienās no 8:00-17:00.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.