×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

RSU veikts pētījums par insulta diagnostiku ar datortomogrāfiju

insults

Rīga Stradiņa universitātē (RSU) veikts pētījums par insulta diagnostiku, tā radīto ietekmi un ārstniecības izmaiņām galvas smadzenēs, izmantojot jaunākās datortomogrāfijas izmeklējumu metodes.

Pētījuma mērķis bija raksturot galvas smadzeņu asins apgādi jeb perfūziju akūta išēmiska insulta pacientiem, izmantojot datortomogrāfiju. Datortomogrāfijas perfūzija ir principiāli jauns funkcionāls izmeklējuma veids, kurā var noteikt audu dzīvotspēju akūta insulta gadījumā.

Šī pētījuma rezultāti liecina, ka, izmantojot kombinētu datortomogrāfijas attēldiagnostiku galvas smadzenēm, galvas un kakla asinsvadiem, ir iespējams agrīni noteikt dažādus galvas smadzeņu išēmisku bojājumu veidus. Tāpat analizēta smadzeņu asins apgādes saistība ar pārmaiņām asinsvados un novērtētas vizuālās diagnostikas iespējas potenciālā iznākuma paredzēšanā un ārstēšanas taktikas izvēlē. Pētījums veikts Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

Išēmiju (traucētu asiņu piegādi) galvas smadzenēs visbiežāk rada emboli, kas atraujas no bojātas asinsvada sieniņas (ateroskleroze) vai no sirds kambariem (kardioembolija). Ja insultu diagnosticē savlaicīgi, tad rodas iespēja veikt aktīvu ārstēšanu jeb asinsvada rekanalizāciju, bet, ja diagnozi nosaka vēlīni, tad smadzeņu bojājums un neiroloģisks defekts kļūst neatgriezenisks.

Akūts insults ir viens no galvenajiem mirstības, demences un invaliditātes cēloņiem pasaulē. Maijas Radziņas promocijas darbs „Smadzeņu perfūzija akūta insulta pacientiem ar aterosklerotiskām izmaiņām brahiocefālos asinsvados” ir veltīts vienai no aktuālākajām mūsdienu problēmām – akūta išēmiska insulta savlaicīgai attēldiagnostikai.

Pētījumu „Smadzeņu perfūzija akūta insulta pacientiem ar aterosklerotiskām izmaiņām brahiocefālos asinsvados” promocijas darba formā veikusi Maija Radziņa. Viņas promocijas darba aizstāvēšana notiks pirmdien, 3. februārī plkst. 15.00 Rīgas Stradiņa universitātes „Medicīnas” promocijas padomes atklātajā sēdē Rīgā, Dzirciema ielā 16, Hipokrāta auditorijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+