Latvijā
Izglītība

RTU diploma pielikums – lejuplādējams0

Foto – Ieva Čīka/LETA

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolventi, kuri šo universitāti beidz šā gada ziemā, pirmoreiz Latvijas vēsturē diplomu pielikumus saņem elektroniskā formā un parakstītus, izmantojot e-parakstu.

Absolventiem izsniegtos elektroniskos diploma pielikumus, kuros iekļauta detalizēta informācija par absolvēto studiju programmu, ar drošu elektronisko parak­stu ir parakstījis RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis, un tas satur laika zīmogu. Šim diploma pielikumam elektroniskā formā ir juridisks spēks, un to var izmantot tieši tāpat kā dokumentu papīra formā.

Elektroniski parakstītos diploma pielikumus absolventi var lejuplādēt, autorizējoties RTU iekštīklā. Piekļuve elektroniskajiem diploma pielikumiem absolventiem saglabāsies arī pēc RTU absolvēšanas. Elektronisko diploma pielikumu absolvents varēs ērti iesniegt, nosūtot to adresātam no datora vai jebkuras vied­ierīces. Savukārt universitāte tā ietaupa gan laiku, gan naudu, gan arī rūpējas par dabas resursu saglabāšanu. Tā kā elektroniski parakstītos dokumentus RTU izsniedz pirmoreiz un tas uzskatāms par pilotprojektu, ziemas izlaidumos paralēli elektroniskajai formai absolventi saņems arī diplomu pielikumu drukātās versijas. RTU diplomu pielikumu izsniegšanu elektroniskā formā uzsāk, īstenojot RTU digitālo stratēģiju, kas nākotnē paredz elektroniski apstrādāt arvien vairāk dokumentu.

LA.lv