Latvijā
Izglītība

RTU izdevies straujš izrāviens: Latvijas augstskola pakāpusies starptautiskā reitingā0


Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes “Mitutoyo” metroloģijas laboratorija Rīgas Tehniskās universitātes Laboratoriju mājā.
Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes “Mitutoyo” metroloģijas laboratorija Rīgas Tehniskās universitātes Laboratoriju mājā.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Prestižā „Times Higher Education” universitāšu reitinga veidotāji jau otro gadu pēc kārtas izveidojuši atsevišķu universitāšu reitingu tā sauktajām „jaunās ekonomikas valstīm”. Pārsvarā šajā reitingā iekļautas Āzijas un Austrumeiropas valstu universitātes. No Latvijas reitingā tāpat kā „Times Higher Education” pasaules universitāšu reitingā iekļuvusi vien Latvijas Universitāte (LU) un Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU).

Preses relīzē, kas masu medijiem tika izplatīta īsi pirms jaunā reitinga publiskošanas, īpaši pieminēta Latvija un RTU, norādot, ka tai izdevies salīdzinoši straujš izrāviens. RTU esot uzlabojusi gan savu darbību pētniecības jomā, gan vairojusi tā saukto citēto publikāciju skaitu, gan uzlabojusi sadarbību ar uzņēmējiem un vairojusi savu starptautisko nozīmi. Tāpēc nu RTU reitingā ieņem 196. vietu, kamēr pērn bija ieskaitīta grupā, kurā iekļautas augstskolas, kas ieguvušas 251. līdz 300 vietu.

Pagājušajā gadā šajā grupā bija arī LU, kura turpat arī palikusi.

LU rektors Indriķis Muižnieks jau iepriekš skaidrojis, ka LU vietu starptautiskajos reitingos negatīvi ietekmējot nesenā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas pievienošana, jo tās mācībspēkiem bijis mazāk, piemēram, citēto publikāciju.

Kopumā reitings ļauj secināt, ka Ķīna uzņem apgriezienus arī augstākajā izglītībā. Reitingā pirmā ir Šanhajas, bet otrajā vietā ir Pekinas Universitāte. Pērn Pekinai bija līdere, bet Šanhaja palika otrā. Visas pirmās četras reitinga vietas šogad aizņem Ķīnas universitātes. Piektajā vietā palikusi visaugstāk novērtētā Austrumeiropas augstskola – Lomonosova Maskavas Valsts universitāte, bet tai atkal seko trīs ķīniešu universitātes.

Labāko desmitnieku noslēdz Keiptaunas universitāte Dienvidāfrikā un Taivānas nacionālā universitāte.

Top 20 ir vēl divas Krievijas universitātes, kā arī Brazīlijas, Indijas un citu Āzijas valstu augstskolas. 30. vietā šajā reitingā ierindojusies Tartu universitāte Igaunijā.

Saistītie raksti

Pērn tā bija 28. vietā. Nelielais kritums tiek saistīts ar to, ka pēdejā gada laikā Tartu universitātes publikācijas mazāk citētas citos pētījumos. No 145. uz 148. vietu noripojusi Tallinas Tehniskā universitāte. Tas esot noticis spraigās konkurences dēļ. Liels kritums reitingā ir Viļņas Universitātei, kas no pērnās 140. vietas nokritusi uz 180. vietu. Nedaudz pozīcijas zaudējusi arī Kauņas Tehniskā universitāte, kas izkritusi no grupas 301. līdz 350 un nonākusi grupā „351. +”.

Reitinga veidotāji šo kritumu saista ar lielo konkurenci, ka šobrīd valdot augstākajā izglītībā. Kopumā reitingā iekļautas 450 augstskolas. Reitings apskatāms šeit.

LA.lv
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1779. gada 7. decembrī. Rātskunga Brederlo dārgumi
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Petraviča par sirmgalves nāvi pansionātā: notikumi “Laucienē” prasa rūpīgu apstākļu izvērtēšanu 3
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rūjienā Pūci uz tikšanos par reformu sagaida ar lauksaimniecības tehnikas rindām 3
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai panākumu atslēga būs “ārējie spēlētāji”?
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
44 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
SM nosauc summu, par cik gatava no miljonāriem atpirkt zemi Biķerniekos
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Eksperts par to, kas ir satraucoši un pat bīstami saistībā ar vēlēšanām Rīgā 4
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Melbārža kvartets Eiropas kausa posmā paliek aiz četrām Vācijas ekipāžām
1 stunda