×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

RTU izglītos skolēnus

Foto - RTUFoto - RTU

Jau no novembra Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) darbu sāks Bērnu un jauniešu universitāte, kas piedāvās bērniem nodarbības dabaszinātnēs. Ko mēs elpojam un dzeram? Kā rodas vējš, sniegs, migla, lietus, sarma?

Kāds ūdens ir veselīgs, kāds – kaitīgs? Par to un daudz ko citu bērniem stāstīs bezmaksas nodarbībās. RTU Bērnu un jauniešu universitāte piedāvās nodarbības gan 1. līdz 4. klases, gan 7. līdz 9. klašes skolēniem. Nodarbības notiks Ķīpsalā. 1. līdz 4. klases skolēni iepazīs dažādas zinātnes nozares, uzzinās vairāk par gaisu un ūdeni, pētīs dažādas dabas parādības, kā arī tiks iepazīstināti ar mehānikas pamatiem un slavenā angļu fiziķa, matemātiķa, astronoma un dabas filozofa Īzaka Ņūtona likumiem. Savukārt 7. līdz 9. klases audzēkņi uz pirmo nodarbību pulcēsies 5. novembrī, veiks eksperimentus un sīkāk iepazīsies ar dažādām zinātnes nozarēm, loģikas likumiem, centīsies izprast mehānikas smalkumus, iepazīstoties ar inerces jēdzienu, mehāniskajām sistēmām un struktūrām.

Bērnu un jauniešu universitāte veidota, lai veicinātu bērnu un jauniešu dabisko zinātkāri, atklātu viņu talantus un iepazīstinātu ar iespējamajām nākotnes studiju un karjeras iespējām. Jāpiebilst, ka interese par eksaktajām zinātnēm skolēniem ir gana liela. Par to liecina tas, ka sākumskolēnu grupas jau ir pārpildītas, bet pamatskolēnu grupās palikušas vien dažas brīvas vietas. RTU pārstāve Evita Serjogina gan mierina: nākamā gada sākumā tiks veidotas jaunas grupas mācībām otrajā semestrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+