×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

RTU koris “Vivere” no starptautiska festivāla pārvedis zelta diplomu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauktais koris “Vivere” diriģentu Ginta Ceplenieka un Sintijas Šmites vadībā starptautiskajā koru festivālā “Cantate Domino” Kauņā ieguvis zelta diplomu un 2. vietu “Grand prix” izcīņā, aģentūra BNS uzzināja universitātē.

“Vivere” konkursā startēja jaukto koru kategorijā un izpildīja četrus skaņdarbus, iegūstot zelta diplomu. Koristi piedalījās arī galvenās balvas “Grand prix” izcīņā, paliekot 2. vietā. Galvenā balva tika piešķirta jauniešu korim “Ondrášek Czech Youth Choir” no Čehijas.

“Cantate Domino” ir starptautisks sakrālās, adventes un Ziemassvētku laika mūzikas festivāls, kurš šogad norisinājās jau 23. reizi. Konkursantus vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija diriģenti un komponisti no Dienvidkorejas, Lietuvas, Slovākijas un Latvijas. Latviju žūrijā pārstāvēja garīgās mūzikas komponists Rihards Dubra.

Konkursa noslēguma koncertā koris uzstājās ar Raimonda Paula dziesmas “Circenīša Ziemassvētki” improvizāciju. Tika atskaņota gan konkursa programma, gan vairāki latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi. Kopā ar Ugandas dziedātājiem “Aba Taano” koris dziedāja arī tradicionālo zulu tautas himnu “Zulu lūgšana”.

“Lai gan dalība konkursā ir sacensība starp koriem, tā vienlaicīgi ir arī brīnišķīga iespēja izjust to, cik ļoti mūzika mūs visus vieno,” pēc koncerta stāstīja kora diriģente Šmite.

Iecerēts, ka daļu no konkursa programmas, kā arī citus skaņdarbus varēs dzirdēt labdarības koncertā “Apsnieg eņģeļu koks”, kas notiks 25.decembrī plkst.15 Rīgas Domā. Visi koncertā iegūtie ziedojumi tiks izlietoti neārstējami slimu bērnu aprūpei mājās.

Koris “Vivere” dibināts 2007.gada 14.septembrī kā Rīgas Biznesa skolas jauktais koris, taču kopš 2013. gada septembra koris darbojas RTU paspārnē. Kora repertuārā ir tautas un garīgā mūzika, kā arī džezs un popmūzika. Šī gada februārī “Vivere” ieguva zelta diplomu Starptautiskajā Gdaņskas Kormūzikas festivālā. Zelta diplomu koris izcīnīja arī pērn Pasaules koru olimpiādē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+