Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
13. aprīlis, 2014
Drukāt

RTU noslēdzies Latvijas Robotikas čempionāts

Foto-LETAFoto-LETA

 Sestdien, 12.aprīlī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notika Latvijas Robotikas čempionāts, kas astoņās sacensību disciplīnās pulcēja ap 100 robotu un to autoru no visas Latvijas un Lietuvas.

Dalībnieki no Lietuvas radīja sīvu konkurenci pašmāju robotikas entuziastiem, vienā no disciplīnām – “Mini Sumo” uzvarēja Klaipēdas universitātes Robotikas kluba pārstāvis, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja RTU Komunikācijas nodaļas pārstāvis Ēriks Badamšins.

Čempionātā tika pārstāvētas tādas disciplīnas kā “Linefollower” – roboti, kuru mērķis ir ātrākais apļa laiks un precīzākais izpildījums, “Mini Sumo” – mazu un ātru robotu cīņas, “Lego Sumo”, kas pārsteidz ar universālo pielietojumu, “Roomba Sumo” ar radošiem putekļsūcēju uzlabojumiem, lai cīnītos ringā, kā arī “Mega Sumo” – lielie roboti ar agresīvu cīņas stilu.

Savukārt “Freestyle” kategorijā dalībniekam bija iespēja demonstrēt savus robotikas sasniegumus plašam interesentu lokam. Tajā piedalījās ar visdažādākajiem robotikas izgudrojumiem un inovācijām, autoram pastāstot, kā radusies ideja un kā ierīce tapusi. Dalībnieki tika vērtēti pēc tehniskā izpildījuma, idejas oriģinalitātes un uzstāšanās atraktivitātes.

Disciplīnā “iRobot Sumo” uzvarējusi komanda “Roboquick” (Kristers Zariņš, Mārcis Nīmants) ar robotu “Tractor”, disciplīnā “Linefollower” 1.vietu izcīnījis Edgars Zīverts ar robotu “RJTC-3”, apsteidzot “RoboQuick” (Kristaps Skrastiņš, Dāvis Muska) robotu “Line Cracker” un komandu “Krabji” (Sandis Mālnieks, Leons Tarvids) ar “Āpsi”.

Disciplīnās “Lego Linefollower” un “Lego Sumo” triumfēja Daniels Tikačovs.

“Lego Linefollower” otro vietu ieguva komanda “TTI” (Juris Ormanis, Sergejs Andrejevs) ar robotu “Snail”, bet trešo vietu izcīnīja komanda “RJTC” (Raels Lasmanis, Edgars Zīverts) ar tāda paša nosaukuma robotu.

Tikmēr “Lego Sumo” disciplīnā otrās vietas ieguvējs bija komanda “BJC Altona” (Kaspars Irbe, Toms Bergfelds, Uģis Bergfelds, Ivars Voznovičs, Audris Matiass Siurna, Andrejs Koreņiks un Marks Matejs Turla) ar robotu “Altona I”. Trešo vietu izcīnīja komanda “TTI_2” (Juris Ormanis, Sergejs Andrejevs) ar robotu “Cockroach”.

“Freestyle” disciplīnā uzvarēja “A-komanda”, kuras sastāvā bija Oskars Brauns un Eduards Beņķis, ar robotu “Trakā ķetna”. Otrajā vietā ierindojās Daniels Spalis ar savu robotu “Robopirksts”, bet trešajā vietā – Gatis Luckāns ar robotu “Pūks”.

“Mega Sumo” sacensībās absolūti triumfēja komanda “Robotu Skola”, kura ar dažādiem robotiem ieguva visas godalgotās vietas.

Tikmēr “Mini Sumo” sacensībās pirmo vietu ieguva “Klaipeda University Robotics Club” komanda (Augustas Gedgaudas, Oleg Lyan) ar robotu “Schevron 2”, otrajā vietā bija “Robotu Skolas” komanda ar robotu “Tilt”, bet trešajā vietā – robots “Schevron 4”, ko arī pārstāvēja Lietuvas komanda.

Visbeidzot “Mini Sumo Skolēniem” disciplīnā uzvarēja Ralfs Rogaļevs ar savu robotu “Ralfs”, otrās vietas ieguvēji bija komanda “RoboQuick” (Kristaps Skrastiņš, Dāvis Muska), bet trešo vietu šajā kategorijā izcīnīja komanda “M&M (Māris Galauskis, Mārtiņš Galauskis) ar robotu “Zaļais G”.

Kā skaidro Badamšins, robotika ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm. Roboti tiek konstruēti industriāliem mērķiem, sadzīves atvieglošanai, kā arī priekam un sacensībām.

Pasākuma mērķis bija sekmēt robotikas nozares attīstību un sadarbību Latvijā, kā arī veicināt jauniešu, it īpaši skolēnu, interesi par inženierzinātnēm un paaugstināt inženierzinātņu prestižu sabiedrībā.

Pasākumu organizēja RTU Robotikas klubs sadarbībā ar RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļu.

Kā ziņots, Latvijas dalībnieki ieņēmuši pirmās piecas pozīcijas Eiropas lielāko robotikas sacensību “RobotChallenge 2014” prestižākajā robotu sumo disciplīnā, biznesa portālam “Nozare.lv” paziņoja “iRobot” izplatītāja “Terra Virtuala” valdes loceklis Vitolds Bīriņš.

Eiropas robotikas čempionātā “RobotChallenge 2014”, kas 29. un 30.martā notika Austrijā, pārliecinošu rezultātu uzrādījuši Latvijas robotikas entuziasti. Prestižākajā “Mega Sumo” disciplīnā robotiem svarā līdz trim kilogramiem Latvijas dalībnieki ieņēmuši pirmās piecas vietas. Šīs kategorijas uzvarētāji papildus medaļām saņēma arī ielūgumus uz pasaulē visprestižākajām robotu sumo cīņām “All Japan Robot Sumo Tournament”, kas gada beigās norisināsies Tokijā.

Latvijas komanda “Robotu skola”, piedaloties tikai 4 disciplīnās no 15 un startējot tikai ar 9 robotiem, vairāk nekā 500 robotu konkurencē izcīnīja 6 medaļas, kas komandu vērtējumā deva pārliecinošu 2.vietu. Latvija apsteidza tādas valstis kā Vācija, Lielbritānija, Francija, Krievija, Itālija, Meksika, ASV, Kanāda, Taivāna, Čehija, Turcija, Nīderlande, Zviedrija un daudzas citas, teikts “Robotu skolas” “Facebook” lapā.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (5)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+