Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

RTU studenti izstrādājuši vērtīgus IKT risinājumus “Latvijas dzelzceļam”0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) studenti izstrādājuši IKT risinājumus uzņēmumu “Latvijas dzelzceļš” (“LDz”) un “Latvijas autoceļu uzturētājs” (“LAU”) vajadzībām.

Risinājumi paredz sistēmā “Waze” iekļaut precīzu un pilnīgu informāciju par sagaidāmajiem dzelzceļa pārbrauktuvju slēgšanas laikiem un bīstamām situācijām uz ceļiem.

Izmantojot ierakstītos GPS datus par vilcienu pārvietošanos, kur redzams to kustības biežums un ātrums, RTU studenti izstrādāja atvērtā koda risinājumos balstītu prototipu, kas aprēķina un prognozē vilcienu ierašanās laiku pārbrauktuvēs, kā arī precīzu laiku, kad pārbrauktuve tiks slēgta.

“LDz” risinājumu plāno ieviest dzīvē. Savukārt “LAU” definētā problēma bija saistīta ar datu apkopošanu par bīstamām situācijām vai braukšanas apstākļiem uz autoceļiem. Līdz šim informācija par to bija izkaisīta vairākos datu avotos – mobilajos ceļu virsmas stāvokļa noteikšanas sensoros, meteostacijās, “Waze” un citur.

RTU studenti izstrādāja prototipu, kas nodrošina datu apkopošanu un attēlošanu kartē, sniedzot iespēju operatīvāk reaģēt uz dažādiem apdraudējumiem, veicot ceļu tīrīšanas, kaisīšanas darbus, atbrīvojot tos no šķēršļiem un veicot citus darbus. Prototipa izstrādē gūtās atziņas tiks izmantotas līdzīga “LAU” IT risinājuma izstrādē.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ekspluatācijā nodota pirmā projekta “IRIS Shampeteris Apartments” dzīvojamā māja
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Swedbank” paziņo par jaunu maksājumu iespēju ieviešanu
18 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Piecstāvu dzīvojamās mājas projekts Purvciemā ieiet finiša taisnē
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
13 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
16 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas galvenā problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Galvenā problēma esam mēs, kad…
31 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Strīķe: JKP iziešana no valdības sēdes ir “dzeltenā kartīte” Kariņa valdībai 6
10 stundas