×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

RTU studentiem pirmā ēka jau nākamgad


Projekta vizualizācijaProjekta vizualizācija

Īstenojot Rīgas Tehniskās universitātes vērienīgo projektu “RTU – pilsēta pilsētā”, aizvadītajā nedēļā jaunās Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) ēkas pamatos iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. 


 

EEF ēka būs pirmā ēka projektā “RTU – pilsēta pilsētā”, kas būvēta pilnībā no jauna. Pēc būvniecības pabeigšanas tajā zem viena jumta apvienos visas EEF struktūrvienības – Enerģētikas institūtu, Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūtu un Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu.

Jaunajai ēkai būs seši stāvi un tās kopējā platība – 8000 kvadrātmetru. Ēkā būs dažādas auditorijas, laboratorijas, darba kabineti un atpūtas telpas, turklāt jaunā celtne būs brīvi pieejama arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Līguma izpildes termiņš ir 12 mēneši, tādējādi jauno ēku studenti un mācībspēki varētu sākt apdzīvot jau nākamajā ziemā. Ēkas būvniecības kopējās izmaksas ir 5,8 miljoni latu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Būvdarbus veic būvfirma “Merks”.

Pērn RTU Ķīpsalā sāka projektu “RTU – pilsēta pilsētā”. Plānots, ka pēc tā īstenošanas Ķīpsalā vienkopus atradīsies gandrīz visas RTU fakultātes un modernizētā RTU Zinātniskā bibliotēka.

Projekta pirmo posmu universitāte īsteno ar valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 19 879 035 lati, no kuriem 16 897 179 lati ir ERAF finansējums, 1 425 325 lati – valsts budžeta finansējums, bet 1 556 531 lats ir RTU līdzfinansējums. Pašlaik EEF fakultāte atrodas 1895. gadā celtajā ēkā Kronvalda bulvārī 1, kas savu laiku nokalpojusi un pilnvērtīgam studiju procesam nav piemērota.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+