×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. oktobris, 2012
Drukāt

RTU svin 150. jubileju

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurai 14. oktobrī apritēs 150 gadi, savu jubileju svin ar sudraba monētas, jubilejas pastmarkas un grāmatas izdošanu, bet noslēgumā “Arēnā Rīga” ar spožu mūziķu piedalīšanos notiks lielkoncerts “Radi tālāk!”.


 

Vakar savu prezentāciju piedzīvoja RTU jubilejas sudraba monēta, kuru veidojis mākslinieks Kristaps Ģelzis, savukārt šodien notiek grāmatas “Senākā tehniskā universitāte Baltijā – laikmeti un personības” atklāšana. Grāmata sniedz ieskatu RTU vēsturē, iekļaujot nozīmīgākos pieturas punktus un izcilāko RTU personību aprakstus. Grāmatā izmantoti fragmenti no akadēmiķu Jāņa Stradiņa un Ivara Knēta rakstiem, kā arī citi materiāli no apjomīgā vēstures pētījuma četros sējumos “Augstākās tehniskās izglītības vēsture Latvijā”, ko sagatavojusi un izdevusi RTU laikā no 2002. līdz 2011. gadam.

Nākamnedēļ “Latvijas Pasts” izdos RTU 150 gadu jubilejas pastmarku. Pastmarkas autors ir Arnis Grinbergs, kurš savā darbā atspoguļojis gan RTU ģerboni un galvenās ēkas daļu, gan arī nozīmīgo gadskārtas skaitli.

Svinot jubileju, nākamnedēļ tiks rīkota arī RTU dzimšanas dienai veltīta 53. starptautiskā zinātniskā konference un pirmais pasaules inženieru un Rīgas Politehniskā institūta/Rīgas Tehniskās universitātes (RPI/RTU) absolventu kongress. Tāpat notiks RTU 150 gadu jubilejai veltītā senāta svinīgā sēde, kuras laikā Valsts prezidentam Andrim Bērziņam tiks pasniegts arī Goda biedra diploms. Jubilejas svinības noslēgsies 
14. oktobrī ar lieluzvedumu “Radi tālāk!”, kas norisināsies “Arēnā Rīga”. Pasākuma scenogrāfija un oriģinālas videoprojekcijas skatītājiem vēstīs par RTU zinātniskajiem sasniegumiem un būtiskākajiem notikumiem cauri gadsimtiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+