×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

“Rubeņi” grasās pārtraukt darbu jauno ES gaļas kūpināšanas prasību dēļ (42)

Foto: LETAFoto: LETA

Vistas stilbi gaļas

Gaļas izstrādājumu ražotājs “Rubeņi” plāno pārtraukt ražošanu saistībā ar jauno Eiropas Savienības (ES) prasību stāšanos spēkā kūpinātas gaļas ražošanā, sacīja uzņēmuma īpašnieks Juris Skrīveris.

Viņš norādīja, ka “Rubeņi” produkcijas ražošanā izmanto malku, tāpēc uzņēmums nespēs izpildīt attiecīgās ES regulas, kas nosaka mazāku atļautā benzopirēna normu produkcijā, un nevarēs turpināt ražošanu. Kompānija savlaicīgi plānojot veikt visus maksājumus, lai laicīgi norēķinātos ar piegādātājiem un sagatavotos ražošanas pārtraukšanai.

Pēc Skrīvera teiktā, uzņēmumā darbu zaudēs 66 darbinieki.

Tāpat Skrīveris atzīmēja, ka valstij savlaicīgi vajadzēja padomāt par nacionālo produktu aizsargāšanu.

Jau vēstīts, ka no šā gada 1.septembra stāsies spēkā jaunas prasības kūpinātas gaļas un zivju ražošanā un saskaņā ar Eiropas Komisijas regulu tiks piemērota jauna benzopirēna norma attiecībā uz kūpinātu gaļu un tās produktiem, kā arī kūpinātām zivīm un kūpinātiem zivju produktiem. Izņēmums būs šprotes, kurām benzopirēna normas paliks iepriekšējā līmenī.

Atļautā benzopirēna norma kilogramā produkcijas samazināta no pieciem līdz diviem mikrogramiem, savukārt benzopirēna, benzantracēna, benzofluorantēna un krizēna summa kilogramā produkcijas samazināta no 30 līdz 12 mikrogramiem. Šādas normas tika pieņemtas jau 2011.gadā, taču to ieviešanai bija noteikts trīs gadu pārejas periods, kas beigsies 2014.gada 1.septembrī.

“Rubeņu” galvenais darbības veids ir gaļas pārstrāde un dažādu kūpinājumu ražošana un realizācija. Uzņēmums ir dibināts 1995.gadā, un tā pamatkapitāls ir desmit tūkstoši latu (14,2 tūkstoši eiro). “Rubeņu” vienīgais īpašnieks ir Juris Skrīveris.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Nekā personīga Atbildēt

  Tā kā kvalitāte arī Rubeņu produkcijai vairs nav tāda kā bija es īpaši neraudāšu. Kādreiz likās ka garšīgāku vistu nemaz Latvijā nav, tagad tirgo vecas vistas pie tam esmu pircis vairākos realizācijas veikalos. Lai vieglas smiltis.

 2. Daudzus gadus esmu Rubeņu produkcijas cienītājs.Nedaudz bet pērku regulāri .Latvijas tradicionālos kūpinājumus lietoju no “bērna kājas ” ,veselība ,paldies Dievam , turas. ES līko gurķu un citas “ārijas” ir Eiropas pārpildīto dienvidu atraugas .Padzīt no tirgus vietējo ražotāju ,lūk vienīgā šo kundziņu interese.

 3. Kad zemkopības ministrijā strādās savas nozares speci un nevis 4 svešvalodas saprotošā jaunkundzes ( kuras domā ka pienu un kolu ražo fabrikā un fermām griesti ir jāmazgā ) nekas nemainīsies…

 4. Nedrīkst pieļaut, ka ,,Rubeņi” pārtrauc kvalitatīvas gaļas ražošanu, jo veikalā nopērkamā mērcētā
  ar šķīdumiem apstrādātā gaļa nav lietojama, 2-3 dienas pēc nopirkšanas, ledusskapī tā paliek gluma. ,,Rubeņu”gatavoto gaļu ledusskapī var turēt mēnesi un ir lietojama. God. J.Skrīveri, cīnaties par savas ražotnes saglabāšanu! Lai Jums veicas!

  • Man arī ļoti garšo ‘”Rubeņu” žāvējumi -žēl ja Latvijas tirgū nebūs ražotāja ,kurš taisa produkciju kā mūsu sentēvi -ar malciņu.

 5. Nopirsties aizliegts – kaitīgas gāzes rodas!

 6. Ejam tālāk – šašliku arī pilnīgi visur vajag aizliegt

  • Nu mans viedoklis -šašliks cepts uz alkšņu malkas oglēm ir daudzreiz gardāks ,nekā uz tām oglēm ,kuras aplej ar to šķidrumu.

 7. Vēl aizliedziet mājās gaļu žāvēt un ko tad tur daudz .. labāk aizliegt vispār ēst gaļu, maizi un visu pārējo.!!!!

 8. Žāvēt ,termiski garšīgi apstrādāt var arī bez benzopirēniem. Vajag domāt, nevis iebarot līdzcilvēkiem vēža izraisošas vielas. Paldies ES.

 9. Ja,loti zel,ka mums jazaude viss,kas ir augstvertigs un garsigs.Diemzel atkal papildinasies bezdarbnieku rindas.Cilveki mekles izeju no bezizejas un dala no viniem dosies atkal prom no Latvijas.Valdiba domajiet,ko dariet!

 10. Cukura ražošanu jau ari viens stulbenis izdomāja apturēt, jo bija izdomājis, kad uz taisot savu personīgo biznesu, uz cukura ražošanu, te būs jauks noieta tirgus !

 11. Ja kaut kādu ražošanu grib apturēt, tad vis pirms nodrošinās ar darbu atbrīvojamos strādniekus, un samaksu kas augstāka par līdzšinējo !
  Tas nav adekvāti, ja dažu iedomīgu tipu bezatbildīgas rīcības, un stulbas iztapības rezultātā, tiek likvidēta tradicionāla gaļas pārstrādes nozare !!!

 12. DOMĀJU, KA PIE VAINAS NAV ES, bet mūsu pašu KANDARI, kuriem kaut kas nav kārtībā ar DOMĀŠANU jeb viņi ir PĀRDEVUŠIES, lai te ievestu to “sulu’ pilnu ar E vielām!? KAD nopērk kaut ko vakuuma iepakojumā, vispirms iztek kaut kāda mistiska sula un tas izstrādājums ir NEĒDANMS tāpat kā tās bālās šprotes, kuras viņi pieraduši ēst un priecājas par surogātprodukciju… Valdibai IR BEIDZOT JĀSĀK AIZSTĀVĒT MŪSU uzņēmumi no šiem veiklajiem darboņiem ,kas TŪLĪT UZ KARSTĀM PĒDĀM SLĒDZ CIET LABI STRĀDĀJOŠUS LATVIJAS UZŅĒMUMUS UN TO DARBINIEKUS BURTISKI PATRIEC NO VALSTS, nodarīdami MILZĪGU POSTU LAUKSAIMNIECISKĀS PĀRSTĀDES UZŅĒMUMIEM un iedzivotāju iespējai ēst pašu ražoto produkciju!? NEJAUCATIES CITU VALSTU RAŽOSANAS AKTIVITATĒS UN NEMĒĢINIET NOTEIKT, KO DRĪKSTAM un KO NEDRĪKSTAM ĒST LATVIJĀ??? Mēs NEJAUCAMIES jūsu ēšdienu kartē – ēdat savus ražojumus un LIEKAT MŪS MIERĀ, TIRĀNI!!!(citādu apzīmējumu neatrodu!!!)

  • Tev Skaidrīt, redzu, daudz kas nav skaidrs, tai skaitā ar latvisko rakstīšanu. Bet ko tu domā par krievu ākstīšanos ar mūsu šprotiem? Vai tas vis neizskatās pēc konkurentu un politiķu spekulācijam? Mazāk vajag apsaukāties – vairāk domāt un aizstāvēt savas tiesības. Tā ir dzīve, ne viens jau nesolija zelta kalnus. Es neesmu redzējis nekādus datus par likumsakarībām kūpinājumu lietošanā un vēžu slimībām valstīs! Būtu labi iepazīties. Domāju ka tur arī neiztiek bez spekulācijām tā pat kā ar siltumnīcas efektu un attiecīgajām kvotām.

 13. .. mums tādu gaļu kas būs ar elektrību izdzīta un sašpricēta ar ūdeni svaram…….nekas nav labāks par malkas kūpinātu produkciju…..

 14. Mums kā parasti !!!! Vēl nekas nav pieņemts…..bet jau nekas nestrādā….kāpēc nevar cīnīties par savām tradīcijām !!! Tāda tauta…. nav savas teikšanas, galvenais, ka ir kas pakļauj….tad jau viss ir kārtībā!!!!

 15. Neviens Briseles ierēdnis neskrien šurp un neaizliedz kūpināt. Viņi iesaka normas, taču mūsu birokrāti steidz visu izpildīt burtiski punkts punktā , joprojām netiek vaļā no padomiskās padevības. Ja mūsu birokrāts nepārcentīsies, Brisele jau nu neko neslēdz un neliedz. Briseles tirdziņā tirgo. gan žāvētus, gan jēlus mājražojumus. Un kontrolieri neriņko apkārt meslus ievākdami.

 16. Pie mums gan ir labi laiki iestājušies – legālās narkotikas tirgo uz katra stūra, bet žāvētu vistiņu pārdot nedrīkst.

 17. eiropa-nu ko- welcome to eirope

 18. pilnīgs idiotisms
  gadsimtiem ilgi bij ok un tagad izrādās ir kaitīgi un nedrīkst ražot
  katram pašam ir jābūt tiesībām izvēlēties lietot vai nelietot itkā kaitīgu bet ļoti garšīgu produktu

 19. .. galīgā ar visu to ES,lai tie vellni tur Briselē kūpina ar elektrību un šķidriem dūmiem.

 20. Vai tiešām mūsu valdība to pieļaus?Vai viņiem nav nekādas teikšanas un iespējas aizstāvēt mūsu tautu tur-Eiropā?Lielākā daļa ārzemnieku zina,ka latvieši ir visspēcīgākie savos kūpinājumos,ka neviena tauta nestāv mums klāt.Tas ir jau sākums visu mūsu tradīciju pazušanai.Drīz būs kā padomju laikos-ziemassvētkus nedrīkstēja svinēt ,u.t.t.Tāpat kā mēs sagaidam saulgriežus ,Lieldienas ar savām dainām un tradīcijām,tāpat- kūpinām gaļu.Tas ir mūsu un neviens nedrīkst mums atņemt to,kas ir mūsu.VALDĪBA MOSTIES!PAR MUMS JAU SEN ŅIRGĀJAS.Teikšu rupji,drīz Eiropa mūs uzspraudīs uz … un izčurās pa piektā stāva logu.

 21. Mes jau ABRENI PARDEVAM AR Kalvisa palidzibu- Tautiesus trimda izsutijam Ekonomiku ar nodoklu politiku graujam nevis atistam LATINU norakam kautkada stulba EURO del1 tagad nolikvidesim ari LATVIESU TRADICIJAS, DZISMUSVETKUS UTT tapec ka ta grib Brisele un musu kangari gatavi to izpildit! TURIES LATVIETI LAIKS AIZSTAET MUSU VERTIBAS!

 22. Vai LV valdibai nevajadzetu pacinities par savejiem??? Rubenu produkciju atveda uz Austriju, un seit pat slaveja, jo vispar pat nav iespejams kupinatu vistinu nopirkt!!!

 23. Vis garšīgākā gaļa Rubeņiem un jāslēdz ciet tas ir murgs,žēl kad nebūs vairs tādas gardas gaļiņas..

 24. Nu ko gribējāt eiropu,eiriķus?!?Vispār man p***uij,es mājās žāvēju gan zivis un gaļu….

 25. Paši tak gribējāt eiropu,tad lūdzu ,saņemiet granātu. Un tas ir tikai sākums. Bučojiet tik tālāk tai briselei rokas.Dombrovskis savārija mēslus,aizlaidās no posteņa,un viņš vel esot goda vīrs.

 26. kaut kāds murgs… pērku tikai rubeņu vistas jo tās ir visgaršīgākās… a ko tagad? drīz mums liks pārtikt tikai no lapām vien

 27. eiropa mus pazudinas.. nu mums beigas..

 28. Noziegums bija iestāties ES.Esam zem viņu tupesles,kā kādreiz zem varenās Krievijas.Viss ir izputināts,izlaupīts,robežas vaļā un,kam ir dūša,tas laižas uz ārzemēm strādāt,ja izdodas atrast darbu…
  Kūpinājumi ar malku ir paši garšīgākie produkti,tikai ,draņķa,ES grib atkal mūs nospiest uz ceļiem.Nē,uz ceļiem mēs jau bijām,tagad lienam uz vēdera viņu priekšā…. 🙁

 29. nu pilnīgi visur lien tās ES prasības, drīz pat uz tualeti nevarēs aiziet bez viņu atļaujas!

 30. Sviests,Rubeņiem visgaršīgākās vistiņas

 31. valsts vīri palīdziet rubeņiem palikt virs ūdens un nebankrotēt!

 32. Man, kā fiziskai personai, nekāda ES regula nevar aizliegt kūpināt vai žāvēt vistu, gaļu vai zivis tā kā es gribu!Un gribu es to tā, kā darīja mans vecvectēvs, vectēvs un tēvs! Un es darīšu tā kā gribēšu, tā kā esmu mācīts un kā protu! Un ēdīšu laizīdamies, bet Eiropai lai tek gara siekala!

 33. skumji,vienmēr iegrizos nopirkt

 34. Ak,pasaulīt!Kas vēl mūs sagaida?:(:(:(

 35. Ja jūs pārtrauksiet ražot savu garšīgo, dabīgi un pēc senām tradīcijām taisīto vistiņu, tas būs noziegums pret valsti 🙁

  • Brauciet pie manis es napārtraukšu un tirgošu katram kas gribēs gardi paēst un klāt būs iespējams piedzert pašbrūvēto.

   • Es jau labbprāt i brauktu, i pirktu, bet gan jau kāds gādīgs, bet skaudīgs tautietis Tevi nosūdzēs un tad Tev būs “hana”!

Draugiem Facebook Twitter Google+