×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. novembris, 2013
Drukāt

Rubenim 17.vieta Pasaules kausa posmā Īglsā

LETALETA

Latvijas labākais kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis sestdien ierindojās 17.vietā Pasaules kausa otrajā posmā, kas norisinājās Austrijas trasē Īglsā.

Rubenis pirmo braucienu veica 50,847 sekundēs, kas bija par 0,352 sekundēm sliktāks laiks nekā šī brauciena līderim pagājušās sezonas kopvērtējuma uzvarētājam Fēliksam Loham no Vācijas.  Pirmajā braucienā Rubenis ieņēma 17.vietu.

Savukārt otrais brauciens latvietim padevās nedaudz lēnāks – 50,891 sekundes, līdz ar to uz pozīciju uzlabošanu cerēt bija grūti, kā rezultātā nācās samierināties ar 17.pozīciju arī divu braucienu summā.

Tikmēr citi Latvijas sportisti ierindojās zemāk par Rubeni – Inārs Kivlenieks, kurš pirmajā braucienā bija 23.vietā, to veicot 50,954 sekundēs, otrajā piegājienā spēja rezultātu uzlabot un summā ieņemt 20.vietu.

Savukārt Kristaps Mauriņš pirmajā braucienā pārliecinoši ieņēma pēdējo, 31.vietu, bet zaudēts jau bija tik daudz, ka neko atgūt nevarēja otrajā braucienā, kā rezultātā nācās ieņemt pēdējo pozīciju, uzvarētājam zaudējot vairāk nekā divas sekundes.

Pamatsacensībās automātiski dalību bija nodrošinājis tikai Rubenis, bet Mauriņš un Kivlenieks šādu iespēju izcīnīja piektdien Nāciju kausā.

Par posma uzvarētāju kļuva Lohs, kurš triumfēja abos braucienos, izcīnot pirmo uzvaru šosezon. Savukārt otrajā vietā ierindojās vēl viens Vācijas sportists Davids Mellers, kuru Lohs summā apsteidza par 0,174 sekundēm. Tikmēr trešais bija šīs sezonas pirmā Pasaules kausa posma uzvarētājs Dominiks Fišnallers no Itālijas.

Kā ziņots, pirmajā etapā, kas pirms nedēļas risinājās Lillehamerē, Rubenis izcīnīja astoto vietu, bet Mauriņš un Kivlenieks palika attiecīgi 12. un 18.pozīcijā.

Pirms kungiem sestdien startēja dāmas, un vislabāk veicās Elīzai Tīrumai, kurai 18.vieta, savukārt jaunā Ulla Zirne ierindojās 22.pozīcija 24 dalībnieču konkurencē.

Latvijas sportisti šajās sacensībās startēs ar sēru lentītēm pie apģērba, godinot “Maximas” traģēdijā bojā gājušo piemiņu.

Svētdien sacensības tiks aizvadītas divnieku ekipāžām, kā arī stafetē.

Pēc posma Īglsā kamaniņu braucēji līdz decembra vidum ik pēc nedēļas aizvadīs sacensības arī Vinterbergā, Vistlerā un Pārksitijā. Pēc gadu mijas pasaules vadošie kamaniņu braucēji tiksies arī Kēnigzē, Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kamaniņu braukšanā olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim jeb pirmajos piecos sezonas posmos, kad Sočiem kvalificēsies 37 labākie vīri, 27 pirmās dāmas un 17 ekipāžas. Tomēr no vienas valsts nevarēs būt vairāk kā trīs vīri un dāmas, kā arī divas divnieku ekipāžas. Tāpat labākās astoņas komandas piedalīsies stafetes sacensībās, kas olimpisko spēļu programmā iekļautas pirmoreiz.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+