×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Rubenis apmierināts ar divām atslodzes sezonām un trenera aroda uzsākšanu

Turīnas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs kamaniņu braukšanā Mārtiņš Rubenis ir apmierināts ar divām atslodzes režīma sezonām un pirmo nopietno soļu speršanu trenera arodā, intervijā žurnālam “Sporta Avīze” izteicies sportists.

Rubenis, kurš šosezon daudz strādājis ar Latvijas jaunajiem kamaniņu braucējiem, startējis tikai divos šīs sezonas Pasaules kausa posmos, Īglsas trasē Austrijā ierindojoties 17.vietā, bet Vistleras trasē Kanādā uzrādot 20.rezultātu.

Kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem ar 45 punktiem Rubenis ieņem 35.pozīciju, bet labākais no latviešiem ar 144 punktiem ir Inārs Kivlenieks, kurš atrodas 19.vietā.

Rubenis atzīst, ka šajā sezonā viņš apvieno trīs pienākumu pildīšanu – viņš vienlaicīgi ir gan sportists, gan treneris, gan kamanu konstruktors.

“Šim gadam tika izvirzīts uzdevums palīdzēt celt komandas vidējo līmeni, lai nebūtu viens vai divi spēcīgi atlēti, bet pārējie kā vezumā brauc līdzi. Šoziem saņēmu lūgumu palīdzēt arī jauniešu izlasei, kas gatavojās pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiādei. Tur bija diezgan daudz darba,” citēts Rubenis, kurš treniņu darbā palīdz gan jaunajiem, gan pieaugušajiem “Nekad nevienam padomu neesmu liedzis. Ja redzu, ka kaut kas nav īsti kārtībā, to pasaku. Tagad biju iesācis treniņos braukt pēdējais no puišiem. Tad redzu, kā viņi rauj startu, un varu kādus sīkumiņus pastāstīt. Šīs divas sezonas vērtēju sev kā atpūtas sezonas – pagājušo un šo. Gribējās uz procesu paskatīties no malas, lai redzētu kopējo bildi.”

Par iesaistīšanos trenera darbā Rubenis zinājis jau vasaras vidū.

“Tieši pie fiziskās sagatavotības es nepiedalījos, bet, kad sākās treniņi uz ledus un braukšana, tas, kas ir specifiskais, – sezonas sākumā biju kopā ar jauniešiem uz divu nedēļu treniņnometni. Tāpat pirms Jaunatnes Olimpiādes vēl Siguldā nostrādājām vairāk nekā divas nedēļas,” pastāstījis Rubenis. “Es 21 gadu biju gadu no gada “rukājis”. Tāpēc ķermenim vienā brīdī iestājās tāds viegls nogurums. Arī tīri mentāli. Treniņi, kas saistīti ar fizisko sagatavotību, tos reizēm smagāk ir pieveikt ne tik daudz fiziski, cik tīri morāli. Tas prasa laiku. Laiks, ko pavadi treniņos, absolūti nav mērāms stundās trenažieru zālē, trasē vai kaut kur citur. Tam visam ir jābūt pakārtotam atjaunošanās procesam. Līdz ar to tās ir 24 stundas dienā. Šajās divās sezonas jūtos ļoti labi. Tas ir tas, ko es gribēju sasniegt.”

“Vēlēšanās braukt man ir bijusi vienmēr, bet ik pa brīdim ir bijušas vairākas, ne tikai ar sportu saistītas lietas, kas ir ietekmējušas to, cik daudz sirds es tajā esmu varējis ielikt. Saprotu, ja nevaru to darīt tik labi, kā vajadzētu, ir grūti motivēt sevi darīt vienkārši darīšanas pēc. Tāpēc šīs divas sezonas tādas bija vajadzīgas,” piebilda Rubenis, kurš ir gandarīts par Latvijas kamaniņu sporta attīstību. “Šobrīd labas tendences ir vērojamas divniekiem, kur ir trīs spēkos gandrīz līdzīgas ekipāžas. Vieniniekos Maijas Tīrumas māsa Elīza Tīruma ir krietni progresējusi. Kristapam Mauriņam pašlaik neiet viegli, tomēr tā viņam ir pirmā pilnā sezona. Braukšana visur ir no augšējiem startiem. Līdz ar to tās ir tādas kā ugunskristības. Pagaidām viņš labi ar to tiek galā.”

“Pirms sezonas pats sev biju uzlicis par uzdevumu to, ka negribētu pazaudēt braukšanas garšu un ka trasēs, kurās startēju, gribas stabili nobraukt abus braucienus tā, kā tam vajadzētu būt. Ja neskatās uz startu, kur daudz zaudēju, lai paši braucieni priecētu ar stabilitāti. Arī tas, ka daudz strādāju ar jauno tehniku, eksperimentēju un veicu iestrādes nākamajām sezonām, lai būtu kāds atspēriena punkts. Praktiski katrās sacensībās pamēģinu ko jaunu,” savus šis sezonas sportiskos mērķus raksturoja Rubenis. “Kad kamanu esi pats taisījis un zini tajās katru milimetru, zini, ko pirms braucieni esi tajās mainījis, pa šiem gadiem ir iekrājusies tāda pieredze, ka vari prognozēt, kā kamanas uzvedīsies trasē. Līdz ar to ir vieglāk atrast kopīgu valodu ar kamanām. Nekas slikts, ka pienākumus apvienoju, tas nav. Katra veida galējība tikai traucē. Ja sēdētu no rīta līdz vakaram darbnīcā un nedomātu par braukšanu, pāris reizes nobrauktu un liktos, ka viss ir gatavs, bet tā nevar.”

Par savu statusu nākamajā sezonā Rubenis sola izlemt pēc šīs sezonas beigām, kurā Rubenis plāno piedalīties Pasaules kausa posmā Siguldā, Latvijas čempionātā, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos.

Šajā nedēļas nogalē sportistus Altenbergas trasē Vācijā gaida pasaules čempionāts, bet nākamais Pasaules kausa posms risināsies vēl nedēļu vēlāk, kad labākie sportisti pulcēsies Siguldas trasē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+