Latvijā
Sabiedrība

“Lēmums rūpīgi pārdomāts.” Juris Rubenis sīkāk par to, kāpēc pamet LELB6

Mācītājs Juris Rubenis pārtraucis kalpošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (LELB), aģentūra LETA noskaidroja baznīcā.

LELB pārstāvis Kaspars Upītis pastāstīja, ka Rubenis vērsies LELB ar lūgumu atbrīvot viņu no baznīcas kalpošanas, un baznīca respektējusi viņa lūgumu. “Rubenis ilgstoši nekalpoja draudzē. Tā ir viņa izvēle. Neviens viņu nav atlaidis ar varu. Viņš pats izvēlējies savu ceļu. Mēs respektējam viņa izvēli,” teica Upītis.

“Mans lūgums ir pieņemts un apstiprināts. Šobrīd es vairs neesmu Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs. Esmu un palieku Rīgas Lutera draudzes loceklis,” portālam la.lv apstiprina  J. Rubenis.

Pērc viņa vārdiem, tas ir rūpīgi izsvērts un pārdomāts lēmums, kas izriet no ilgstošiem ārējiem un iekšējiem procesiem manī un baznīcā.

“Manā vērtību sistēmā nekas nav mainījies. Joprojām uzskatu par savas dzīves svarīgāko uzdevumu palikt garīgās izaugsmes ceļā, mācoties būt patiesākam, mīlošākam, drosmīgākam cilvēkam un palīdzēt šo ceļu atrast un tajā augt citiem cilvēkiem. Turpināšu kalpot un darboties kā kontemplācijas skolotājs Elijas namā un Integrālās izglītības institūtā,” viņš pauda.

J. Rubenis nekomentēja soctīklos norādīto, ka pret viņu notikusi “agresīva kampaņa”.

Sociālajā tīkla “Facebook” mācītājs Indulis Paičs dienu iepriekš rakstīja, ka notikusi vairāku mācītāju “agresīvā kampaņa pret mācītāju Juri Rubeni, kas sasniedza zīmīgu kulmināciju pagājušā gada Klusajā nedēļā”.

“”Rūpju māktie” Rīgas un daži apkārtnes mācītāji ir nākuši kopā, runājuši, veidojuši komisiju, kas sastāda vēstules gan pašam Jurim, gan izvirza prasības bīskapiem rīkoties. Pat tiem, kurus Juris savā laikā pats ir kristījis un ievadījis ticībā, licies svarīgi cīnīties ar “ļaunumu”, kas nāk no Rubeņa grāmatām un kristietības izpratnes,” sociālajā tīklā rakstīja Paičs.

Saistītie raksti

Viņš zināja stāstīt, ka pirms dažām dienām mācītājs Rubenis ir uzrakstījis atlūgumu, ko arhibīskaps ir pieņēmis. “Pēc 36 gadu ilgas kalpošanas Juris Rubenis vairs nav LELB mācītājs. Viņš ir atdevis savu amata krustu arhibīskapam [Jānim’] Vanagam, atdāvinājis savus kolārkreklus, albu un stolas draudzei un kļuvis par ierindas Rīgas Lutera draudzes locekli,” rakstīja Paičs.

Rubenis iepriekš bija izpelnījies kritiku saistībā ar grāmatu “Viņa un Viņš. Attiecības. Mīlestība. Sekss”, ko atsevišķi kristieši mudinājuši pat dedzināt.

LA.lv