×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

“Lēmums rūpīgi pārdomāts.” Juris Rubenis sīkāk par to, kāpēc pamet LELB (6)

LET_17178894

Mācītājs Juris Rubenis pārtraucis kalpošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (LELB), aģentūra LETA noskaidroja baznīcā.

LELB pārstāvis Kaspars Upītis pastāstīja, ka Rubenis vērsies LELB ar lūgumu atbrīvot viņu no baznīcas kalpošanas, un baznīca respektējusi viņa lūgumu. “Rubenis ilgstoši nekalpoja draudzē. Tā ir viņa izvēle. Neviens viņu nav atlaidis ar varu. Viņš pats izvēlējies savu ceļu. Mēs respektējam viņa izvēli,” teica Upītis.

“Mans lūgums ir pieņemts un apstiprināts. Šobrīd es vairs neesmu Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs. Esmu un palieku Rīgas Lutera draudzes loceklis,” portālam la.lv apstiprina  J. Rubenis.

Pērc viņa vārdiem, tas ir rūpīgi izsvērts un pārdomāts lēmums, kas izriet no ilgstošiem ārējiem un iekšējiem procesiem manī un baznīcā.

“Manā vērtību sistēmā nekas nav mainījies. Joprojām uzskatu par savas dzīves svarīgāko uzdevumu palikt garīgās izaugsmes ceļā, mācoties būt patiesākam, mīlošākam, drosmīgākam cilvēkam un palīdzēt šo ceļu atrast un tajā augt citiem cilvēkiem. Turpināšu kalpot un darboties kā kontemplācijas skolotājs Elijas namā un Integrālās izglītības institūtā,” viņš pauda.

J. Rubenis nekomentēja soctīklos norādīto, ka pret viņu notikusi “agresīva kampaņa”.

Sociālajā tīkla “Facebook” mācītājs Indulis Paičs dienu iepriekš rakstīja, ka notikusi vairāku mācītāju “agresīvā kampaņa pret mācītāju Juri Rubeni, kas sasniedza zīmīgu kulmināciju pagājušā gada Klusajā nedēļā”.

“”Rūpju māktie” Rīgas un daži apkārtnes mācītāji ir nākuši kopā, runājuši, veidojuši komisiju, kas sastāda vēstules gan pašam Jurim, gan izvirza prasības bīskapiem rīkoties. Pat tiem, kurus Juris savā laikā pats ir kristījis un ievadījis ticībā, licies svarīgi cīnīties ar “ļaunumu”, kas nāk no Rubeņa grāmatām un kristietības izpratnes,” sociālajā tīklā rakstīja Paičs.

Viņš zināja stāstīt, ka pirms dažām dienām mācītājs Rubenis ir uzrakstījis atlūgumu, ko arhibīskaps ir pieņēmis. “Pēc 36 gadu ilgas kalpošanas Juris Rubenis vairs nav LELB mācītājs. Viņš ir atdevis savu amata krustu arhibīskapam [Jānim’] Vanagam, atdāvinājis savus kolārkreklus, albu un stolas draudzei un kļuvis par ierindas Rīgas Lutera draudzes locekli,” rakstīja Paičs.

Rubenis iepriekš bija izpelnījies kritiku saistībā ar grāmatu “Viņa un Viņš. Attiecības. Mīlestība. Sekss”, ko atsevišķi kristieši mudinājuši pat dedzināt.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Tagad jau daudzi Kristus nodevēji ,jūdas nāk gaismā. Jaunajā Derībā teikts,ka bija daudzi kas sekoja Jēzum ,bet palika ar Jēzu Kristu tikai Viņa mācēkļi,un viens no viņiem Jūda Jēzu nodeva par 30 rublīšiem. Pārējie 70 ,kas sekoja Jēzum no Jēzus novērsās. Viņi sekoja Jēzum ,un Jēzus teica :” Viņi novērsās ,jo viņi nebija mūsējie. Tagad var redzēt ,kuri bija viltus mācītāji ,kuri novēšas no Kristus un Viņa mācības,paši sev sagatavodami drīzu pazušanu. Avis bēg no šiem viltīgajiem vilkiem,kuri nekalpo Dievam . Viņu dievs ir viņu vēders.

 2. vai tikai nav vainīgi čekas maisi? Atbildēt

  vai tikai nav vainīgi čekas maisi?

 3. Tā arī labāk.
  Varēs mierīgi svinēt Valentīndienu.
  Pārējiem – Pelnu diena.

 4. patiikami,kad kaiminjos dzivo forshs puisis.Vairaak taadu.

 5. Lutera draudzes mācītāji diemžēl aizmirsuši, ka devuši oficiālu solījumu un to parakstījuši, ka mācīs un sludinās saskaņā ar Reformācijas mācību, kas apvienota grāmatā Liber Concordia. Gan J. Rubenis, gan citi Rīgas Lutera draudzes mācītāji šo solījumu neievēro.
  Juris Rubenis atkāpās no amata, jo viņa lietas izskatīšanas laikā oficiāli atklātos, ka viņš pārkāpis savu solījumu. Lai no tā izvairītos viņš pieņēma saprātīgu lēmumu.
  Taču to jau viņam vajadzēja izdarīt vismaz 20 gadu atpakaļ.
  Rakstā ir neprecizitāte. Viņš tikai atsakās no mācītāja amata nevis aiziet no LELB.
  Apzināta neprecizitāte. Mākslīga sašutuma radīšanai.

  • Pareizās un “nepareizās” mācības piekritēji, inkvizitori un atkritēji – visi Dieva bērni, un kod, kurā pirkstā gribi, – sāp… Patiesībai nav noilguma.

Draugiem Facebook Twitter Google+