EPA/LETA

Rubenis pēc desmitās vietas Sočos aiziet no sporta 0

Labākais no Latvijas kamaniņu braucējiem Soču olimpiskajās spēlēs bija Mārtiņš Rubenis, ierindojoties desmitajā vietā. Pēc finiša sportists atzina, ka pēc šīs sezonas beigs karjeru.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Inārs Kivlenieks palika 16., bet Kristapam Mauriņam debijas spēlēs 21. vieta. Par divkārtējo olimpisko čempionu kļuva vācietis Fēlikss Lohs, sudrabs krievam Albertam Demčenko, bet bronza itālietim Armīnam Cēgeleram, kurš tādējādi iegāja olimpisko spēļu vēsturē, jo ir izcīnījis medaļas visās sešās olimpiādēs, kurās startējis.

Lohs četrus braucienus veica 3:27,526 minūtēs un bija pārliecinoši labākais. Rubenis no viņa atpalika vairāk nekā par divām sekundēm. Mārtiņš pēc pirmās dienas, kad bija vienpadsmitais, nenolaida rokas un sacīja, ka ir izredzes krietni pacelties. Šodien trase bija ātrāka un visi sportisti uzrādīja labākus rezultātus, dažs pat vairāk nekā par pussekundi. Arī Rubenis attiecībā pret sevi dienu iepriekš bija ātrāks, bet konkurentu kamanas lejup traucās vēl straujāk. Trešajā braucienā Mārtiņš apsteidza kanādieti Edniju un ielauzās desmitniekā, taču sešnieks jau bija pārāk tālu. Ceturtajā par spīti tam, ka uzrādīja piekto laiku, palika turpat – 10. vieta viņam olimpiskajās spēlēs ir otrs labākais rezultāts pēc Turīnas bronzas.

35 gadus vecais Mārtiņš Rubenis pēc finiša atzina, ka šī ir viņa pēdējā sezona, lai gan nākamgad Siguldā risināsies pasaules čempionāts. Vēl gan priekšā Sočos ir komandu stafete.

Sacensību otrā diena arī Ināram Kivleniekam būtiskas pārmaiņas neatnesa un viņam 16. vieta, kas ir par divām augstāk nekā pirms četriem gadiem Vankūverā. Bet Kristaps Mauriņš palika 21. pozīcijā.

Pirmdien uz starta stāsies dāmas, kur Latviju pārstāvēs Elīza Tīruma un Ulla Zirne.