×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2012
Drukāt

Rubenis: Latvijā aug fantastiska jauno režisoru paaudze

teatris3

Latvijā pašlaik aug lieliski jaunie teātra režisori, kas pagājušajā sezonā sevi ir spilgti apliecinājuši, sarunā ar aģentūru BNS sacīja Nacionālā teātra (NT) direktors Ojārs Rubenis.

“Mums pašlaik ir fantastiska augoša jaunā režisoru paaudze. Šosezon tas noteikti ir pierādījies, jo Nacionālajā teātrī ir strādājis gan Valters Sīlis, gan Elmārs Seņkovs, gan Vladislavs Nastavševs. Domāju, ka mēs arī turpmāk ar viņiem strādāsim,” viņš teica.

Rubenis uzskata, ka NT Jaunās zāles attīstīšana un sadarbība ar jaunajiem režisoriem ir attaisnojusies, jo Jaunā zāle teātrim piepulcē arvien vairāk skatītāju.

“Tam iemesls ir arī tas, ka teātrī ir ienākuši jauni cilvēki, aktieru vidējais vecums ir aptuveni 35 gadi, un viņi paši ļoti mīl darboties, taisot “Īstos Ziemassvētkus”, “Īstos Jāņus”, “Īsto teātri”, kas ir ārkārtīgi interesanti un pierāda, ka daudzveidība ir nepieciešama. Man bija liels pārsteigums, ka, piemēram, uz “Īsto Ziemassvētku” koncertu nāca arī daudz cilvēku ar sirmām galvām un viņiem patika. Domāju, ka šajā ziņā mēs ejam pareizo ceļu,” norādīja Rubenis.

Vienlaikus viņš atzina, ka pašreizējos finansiālajos apstākļos Latvijā nav iespēju teātrī pa īstam eksperimentēt. “Ja eksperiments neizdodas, tu esi finansiāla kraha priekšvakarā. Domāju, ka tas uztrauc visus teātrus, jo mākslā tu nevari iet ar aprēķinu, ka viss ies tikai uz kasi un attaisnosies. Ja tu tā strādā, tad māksliniekiem kļūst garlaicīgi,” sprieda teātra direktors.

Runājot par publikas konservatīvākās daļas reakciju uz Nacionālā teātra radošajiem meklējumiem, Rubenis sacīja, ka “ir gan durvju ciršanas, gan vēstules, gan zvani ar tekstu “to mums vairāk nerādiet””, bet tas esot tikai normāli.

“Arī jauni cilvēki varbūt atnāk uz ļoti konservatīvu izrādi un iet ārā. Bet es domāju, ka mums šī sezona ir ļoti sabalansēta – ir gan izklaide, gan klasika, un Jaunajā zālē ir daudz piedzīvojumu,” vērtēja Rubenis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+