×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Rubenis: “Parīzes Dievmātes katedrāle” būs opera teātra versijā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālajā teātrī topošais Zigmara Liepiņa “Parīzes Dievmātes katedrāle” jauniestudējums būs opera teātra versijā, šodien preses konferencē paziņoja teātra direktors Ojārs Rubenis.

Arī komponists Liepiņš atzina, ka nevajag vilkt paralēles ar “Parīzes Dievmātes katedrāles” iestudējumu pirms 15 gadiem Latvijas Nacionālajā operā, kaut arī jauniestudējumā dziedās labi solisti un būs īsts orķestris, bet diriģenta Māra Kupča asistents būs komponista Liepiņa dēls Jānis.

Rubenis uzsvēra, ka ar “Parīzes Dievmātes katedrāles” iestudējumu Nacionālais teātris sāk atzīmēt Liepiņa 60.dzimšanas dienu. Sākotnēji ticis plānots, ka Liepiņš rakstīs jaunu operu – “Doriana Greja portrets”, librets jau bija gatavs, bet pēc tam ticis nospriests, ka Oskara Vailda stāsts par Doriana Greja diviem portretiem šodien nav īpaši aktuāla tēma.

Rubenis arī uzsvēra, ka Nacionālais teātris uzskata Liepiņu par savu komponistu, jo viņš ir sacerējis mūziku daudzām šī teātra izrādēm. Jubilejas gadā tiekot domāts arī par Liepiņam veltītu koncertu.

Kā LETA jau ziņoja, Nacionālajā teātrī maijā būs Zigmara Liepiņa operas “Parīzes Dievmātes katedrāle” jauniestudējums, pirmizrāde paredzēta 17.maijā.

Zigmara Liepiņa romantiskā un skaudrā opera, kura savulaik piedzīvoja milzu popularitāti Nacionālajā operā, komponista 60.jubilejas gadā jaunā teātra versijā būs skatāma uz Nacionālā teātra skatuves.

Opera pirmoreiz teātra versijā izspēlē nežēlīgo mīlestības stāstu no Parīzes padibeņu dzīves. Par to, kā dažu šķietami svešu cilvēku dzīves savijas neatšķetināmā mīlestības, naida un izmisuma tīklā. Par mīlestību, kas nāk, lai iznīcinātu un apgarotu, sagrautu un paceltu spārnos. Par Kvazimodo, kas piedzimis kropls, un Esmeraldu, visskaistāko meiteni pasaulē. Par nāvi, kas draud Esmeraldai un no kuras var glābt tikai Kvazimodo. Un arī par pašu Parīzes Dievmātes katedrāli.

Gandrīz vienā dienā šajā pasaulē nāca divi cilvēki – vienu mazuli nodēvēja par Kvazimodo, otru par Esmeraldu. Liktenis abiem bija lēmis grūtu bērnību bez mātes mīlestības. Arī savā tikko atplaukušajā jaunībā viņi izrādījās šajā pasaulē lieki, jo viens bija pārāk atbaidošs, otrs – pārāk skaists.

Operu iestudēs režisore Indra Roga, Kvazimodo loma uzticēta jaunajam, talantīgajam Nacionālā teātra aktierim Jurim Jopem (viņu dublēs dziedātājs Daumants Kalniņš). Gudulas lomā būs Dita Lūriņa un Marija Bērziņa, Esmeralda – Zane Dombrovska un Beāte Zviedre, Frolo – Mārcis Maņjakovs un Gundars Grasbergs, Fēbs – Mārtiņš Brūveris un Jānis Ķirsis, citās lomās Nacionālā teātra aktieri Uldis Anže, Artis Drozdovs, Indra Burkovska, Ģirts Jakovļevs, Arturs Krūzkops, Juris Lisners.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+