Rubenis un māsas Tīrumas iekļūst Pasaules kausa trešā posma pamatsacensībās 0

Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Rubenis, Maija Tīruma un Elīza Tīruma piektdien pārvarēja Pasaules kausa trešā posma Nāciju kausa sacensības, kvalificējoties pamatsacensībām.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Vīriešu sacensībās ātrākais Nāciju kausā, kas kalpo kā kvalifikācija pamatsacensībām, bija krievs Viktors Kneibs, kurš trasi veica 54,144 sekundēs, bet Rubenis viņam zaudēja 0,417 sekundes, ierindojoties astotajā pozīcijā.

Nāciju kausā piedalījās vēl viens Latvijas pārstāvis Kristaps Mauriņš, kurš uzvarētājam zaudēja 0,865 sekundes un ierindojās 20.pozīcijā, bet ar to bija nedaudz par maz, lai iekļūtu starp pamatsacensību dalībniekiem.

Tāpat pamatsacensībām nekvalificējās arī Kazahstānu pārstāvošais Latvijas sportists Mārtiņš Lozbers, kurš Kneibam zaudēja 2,627 sekundes, ierindojoties 28.pozīcijā.

Kopā Nāciju kausā finišēt izdevās 34 sportistiem.

Savukārt jau automātiski pamatsacensībām šoreiz bija kvalificējies Inārs Kivlenieks.

Sieviešu sacensībās uzvaru izcīnīja spēcīgā vāciete Korina Martini, kura trasi veica 51,261 sekundē, bet Maija un Elīza Tīrumas ieņēma attiecīgi sesto un 11.vietu. Vecākā no māsām Tīrumām – Maija – uzvarētājai zaudēja 0,605 sekundes, bet Elīza zaudēja 0,798 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem vīriešu konkurencē līderis ar 185 punktiem ir vācietis Fēlikss Lohs, Kivlenieks ar 67 punktiem ieņem desmito pozīciju, Rubenis atrodas 15.vietā ar 54 punktiem, Mauriņš ar 16 punktiem ir 32.

Savukārt sieviešu vidū līdere ar 185 punktiem ir vāciete Natālija Geisenbergere, M.Tīruma tikusi pie 49 punktiem, kas dod 15.vietu, bet E.Tīruma ar 19 punktiem atrodas 31.vietā.

Turpinājumā piektdien risināsies arī Nāciju kauss divniekiem, bet pamatsacensības tiks aizvadītas sestdien un svētdien.

Šajā sezonā sportisti sacentīsies deviņos Pasaules kausa posmos, Siguldā sacensības aizvadot pēc nedēļas 15. un 16.decembrī. Savukārt pasaules čempionāts 1. un 2.februārī norisināsies Vistleras trasē Kanādā. 2015.gadā Siguldas trasē risināsies pasaules čempionāts.