Kultūra
Māksla

Rubensa glezna pirmo reizi Rīgā 16


Muzeja “Rīgas Birža” vadītāja Daiga Upeniece un mecenāts Boriss Teterevs izstādē “Prado 12 raksturi”.
Muzeja “Rīgas Birža” vadītāja Daiga Upeniece un mecenāts Boriss Teterevs izstādē “Prado 12 raksturi”.
Karīnas Miezājas foto

Šovakar mākslas muzejā “Rīgas Birža” tiek atklāta ļoti īpaša izstāde “Prado 12 raksturi”, kuru apmeklēt varēs sākot no sestdienas, 25. marta.

Šis ir pirmais slavenā Spānijas karaļu muzeja sadarbības projekts Baltijā, kas atvedis uz Rīgu 12 izcilu mākslinieku gleznas no renesanses laika līdz pat 19. gadsimtam. Izstāde atklāj sievietes tēla daudzveidīgo traktējumu – no sātana iemiesojuma līdz jaunavai Marijai, no striktas etiķetes atainojuma karalienes Izabellas portretā līdz Goijas rotaļīgajai donnai Tadeai Arijai Enrikesai un jutekliskajam Pītera Rubensa darbam “Cerera un divas grācijas”.

Jāpiebilst, ka vairāku mākslinieku oriģināldarbi, tostarp Goijas un Rubensa, Latvijā un pat visā Baltijas reģionā izstādīti pitmoreiz.

Izstāde nebūtu iespējama bez uzņēmēja Borisa Tetereva atbalsta, un īsā sarunā ar LA.lv mecenāts atzina, ka Prado ir viens no viņa mīļākajiem muzejiem.

“Ideja radās pirms diviem ar pusi gadiem, kad, viesojoties Madrides klubā, man radās iespēja sastapt Prado muzeja direktoru,” stāsta Boriss Teterevs. “Tai sekoja tikšanās ar Spānijas sūtni, kurš izturējās visai vēsi un atturīgi, tādēļ esmu ārkārtīgi priecīgs, ka šis sapnis ir piepildījies un izstāde ir Rīgā.”

Boriss Teterevs ir mākslas mīļotājs, kurš, viesojoties jebkurā pilsētā, cenša apmeklēt arī vietējo muzeju un starp saviem favorītiem min gan Prado un Gugenheima muzeju, gan Ermitāžu, bet arī salīdzinoši nelielos Amerikas muzejus, norādot, ka tajos iespējams uziet īstas mākslas pērles.

Plašāk par izstādi – sestdien, 25. martā, kad portālā LA.lv būs redzams arī ekskluzīvs videostāsts par neticamu mātes un dēla portreta sastapšanos pēc triju gadsimtu atšķirtības.

Galerijas nosaukums

LA.lv