×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Rubiks: Bez sociālistiem SC nedrīkst EP vēlēšanās izmantot SC vārdu (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Savienības Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks piedalās mazo un vidējo lauksaimniecības nišas produkcijas ražotāju konferencē, lai popularizētu un pievērstu sabiedrības uzmanību bioloģiskās lauksaimniecības jautājumiem.

Ja Sociālistiskās partijas biedri Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās tiek atstāti ārpus kopējā kandidātu saraksta, tad vēlēšanās nevar izmantot “Saskaņas centra” (SC) brendu, norādīja Sociālistiskās partijas līderis un SC valdes loceklis Alfrēds Rubiks.

Viņš uzsver, ka lēmums par to, kā SC veidos savu sarakstu pavasarī gaidāmajās EP vēlēšanām, būs zināms tikai pēc partiju kongresa, kas notiks novembrī, jo šādu lēmumu viens cilvēks pieņems nevar.

“Neņemt partijas līderi, tas būtu ļoti strikti. Ja kāda no [apvienības] partijām – “Saskaņa” vai Sociālistiskā partija – nav sarakstā, tad nevar lietot “Saskaņas centra” brendu. Otrs arguments, ka šeit parlamentā sociālistiskās partijas ir pie sociālistu un sociāldemokrātu grupas. Tas viss ir spriežams un ar prātu apdomājams,” Rubiks komentēja izskanējušās ziņas, ka viņa vārda kopējā sarakstā nebūs.

Viņaprāt, Zaļo un zemnieku savienības pieredze pašvaldību vēlēšanās pierādījusi, ka vēlētājiem ir negatīva attieksme pret tiem, “kas šķeļas vai šķiras”, tādēļ izdevīgāk būtu startēt SC ar vienotu sarakstu. Rubiks vērtē, ka līdz šim sarunas par kopīgu startu valdē noritējušas draudzīgā noskaņā.

Tā, kā sociālo jautājumu jomā vēl ir daudz darāmā, viņš vēlas atkārtoti kandidēt uz EP. “Ir vajadzīgi cilvēki, kuriem ir liela pieredze gan politikā, gan vispār dzīvē, nevis kaut kādi jaunekļi, kas neko nav ostījuši,” izteicās Rubiks.

Rubiks uzskata, ka viņam nekāda īpaša reklāmas kampaņa pirms vēlēšanām nebūs vajadzīga, arī gadījumā, ka sociālisti startēs atsevišķā sarakstā. Cilvēki visā republikā mani pazīst, saka Rubiks.

“Mums kampaņas nekad nav bijis un esam tērējuši tikai 3 – 4 tūkstošus vēlēšanām. Mani pazīst, visi mani zina, es esmu cilvēks, kurš visus šos gadus ir bijis stabils savos uzskatos, neviens nebaidās, ka lekšu pa labi vai pa kreisi, tādēļ man nav vajadzīga nauda, lai popularizētu manu uzvārdu, to zina visa republika, tur man nauda nav vajadzīga,” sacīja Rubiks.

Viņš piekrīt, ka augsta vēlētāju aktivitāte EP vēlēšanās nav gaidāma, kur daļa atbildības jāuzņemas arī politiķiem, kas bieži argumentē, ka jāpieņem viens vai otrs lēmums, jo to prasa Eiropa.

“Eiropa, kā Barozu vienmēr uzsver, neko nepieprasa, Eiropa rekomendē, izvēlieties, skatieties, kā to iestrādāt savā likumdošanā, izņemot dažus kritērijus, bet pārējais ir valstu ziņā. Neesam iemācījušies izmantot visas iespējas, ko dod Eiropas Savienība,” uzskata Rubiks.

Jau ziņots, ka SC valdes loceklis un Saeimas frakcijas līderis Jānis Urbanovičs iepriekš apstiprinājis, ka SC šobrīd piesaista jaunus cilvēkus, gatavojoties EP vēlēšanām. Sarakstā būs 16 cilvēku.

SC kongress notiks 9.novembrī, bet Urbanovičs jau izteicies, ka kandidātu sarakstā nebūs Alfrēda Rubika vārda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+