×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. maijs, 2012
Drukāt

Rubiks: Man kā kara laika bērnam 9.maijs ir svētki

rubiks3

Man kā kara laika bērnam 9.maijs ir svētki un es nevaru nebūt Uzvaras parkā, aģentūrai LETA teica Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks. “Es redzēju, kā nogalina bērnus, kā veda cilvēkus uz Salaspils koncentrācijas nometni, un kara beigas es sagaidīju Kurzemes katlā, tādēļ man šī diena ir ļoti svarīga, jo esmu piedzīvojis gan kara laiku, gan pēckara gadus, kā arī piedalījies Rīgas un Latvijas atjaunošanā, izaugsmē, ko pēdējo 20 gadu laikā pie varas esošie politiķi ir iznīcinājuši,” sacīja Rubiks.

Viņš uzskata, ka Latvijai patlaban trūkst saimnieka – ja Latvija Otrā pasaules kara laikā zaudēja 400 000 cilvēku, tad tagad no valsts esot aizbraukuši vairāk nekā 600 000 cilvēku. “No Latvijas kartes tiek izsvītroti simtiem ciematu – šāda statistika miera apstākļos ir nepiedodama,” sacīja Rubiks.

Eiropas Parlamenta deputāts uzskata, ka Latvija Eiropas Savienībā (ES) iestājās nesagatavota. Valsts amatpersonas nebija iepazinušās ar visiem dokumentiem un tajos paredzētajām saistībām. Viņš pārmet Latvijas valdībai, ka tā ES līdzekļus iztērē maznozīmīgos projektos un nespēj miljoniem latu ieguldīt tautsaimniecībā, lai valstī būtu izaugsme. Viņš uzskata, ka Latvijā bija laba rūpniecība līdz 1990.gadam un to nedrīkstēja iznīcināt. Iekšzemes kopproduktā (IKP) vismaz 25-30% vajadzētu būt rūpniecības pienesumam, taču pašlaik IKP ir nedaudz virs 10% ieguldījums no rūpniecības.

Rubiks ir pārsteigts par to, ka pašreizējā zemkopības ministre Laimdota Straujuma un arī neviens cits nezinot, cik Latvijai vairs pieder lauksaimniecībā izmantojamās zemes, un tas esot nepiedodami. Viņš stāstīja, ka poļi, lai aizstāvētu savu zemes tirgu, no Eiropas panāca atļauju veidot zemes fondu, kas dod priekšroku iegādāties zemi poļiem. Latvijā šāds risinājums netika īstenots. Rubiks uzskata, ka Latvijā vajadzētu atjaunot linu un kaņepju audzēšanas tradīcijas un Latvija šajās nozarēs varētu ieņemt pirmo vietu Eiropā. Tāpat arī kartupeļu eksports būtu jāveicina, taču bez reāla valsts atbalsta tas nav iespējams.

Rubiks uzsver, ka Eiropa kļūst aizvien kreisāka, tādēļ Eiropas valstis brīnās par Latviju, kura joprojām atbalsta liberālisma politiku, lai gan par kādu liberālismu var runāt, ja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) nekonsultējoties piekrita atteikties no pašu kontroles pār valsts budžetu, teica Rubiks. Deputāts piebilda, ka viņam neesot optimistisku prognožu Latvijas nākotnei, jo deviņi Eiropas Parlamenta deputāti Eiropas Parlamentā var pārstāvēt tikai savu vēlētāju intereses, taču valsts intereses ir jāaizstāv premjeram ar savu komandu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+